Wyświetlanie 56 rezultat(ów)

Dobra przychodnia ginekologiczna, czyli jaka?

Znalezienie dobrego ginekologa jest ważne dla każdej kobiety, niezależnie od tego, czy jest w ciąży, planuje ją, czy też nie. Wykonywanie kontrolnych badań i coroczna wizyta u tego specjalisty to bardzo ważny element profilaktyki wielu chorób. Wciąż sporo kobiet jednak zupełnie niepotrzebnie obawia się wizyty u ginekologa. Jak znaleźć dobrą przychodnię ginekologiczną? Podpowiadamy. 

cienkie ponczochy

Pończochy cienkie, gorący trend dla kobiet

Cienkie pończochy samonośne wykończone koroną są synonimem kobiecości, podkreślają nienaganne, smukłe nogi i mają już ponad 100 lat. Na rynku mamy duży wybór pończoch, wiele ich rodzajów, a ich sprzedaż ciągle rośnie, gdyż wciąż wracają one do trendów mody. W tym wpisie powiemy parę słów  o cienkich pończochach, które są kochane przez Polki.

Badania krwi – jak się do nich przygotować?

Wykonanie podstawowego i kompleksowego badania krwi nie jest trudne. Wystarczy posiadać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, jak również stawić się w gabinecie zabiegowym na czczo. Analiza parametrów krwi wykonywana jest w specjalistycznym laboratorium, a wyniki najczęściej otrzymujemy następnego dnia. Badania mają ogromne walory diagnostyczne, pozwalają lekarzowi prowadzącemu postawić skuteczną diagnozę.

badanie piersi

Różowy październik – profilaktyka raka piersi może uratować życie!

Profilaktyka raka piersi polega przede wszystkim na regularnym wykonywaniu badań. Wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwala działać i podejmować leczenie zdecydowanie szybciej i skuteczniej, niż gdyby diagnozę postawiono w ostatnim stadium choroby. Zazwyczaj bowiem im mniej rozwinięty jest rak w momencie wykrycia, tym łatwiej wyleczyć schorzenie. Szczególnie jeśli nie doszło jeszcze do przerzutów na węzły chłonne.

recepty online

Czy recepty online są bezpieczne?

Od początku 2022 roku lekarze są zobowiązani do wystawiania elektronicznych recept, które niemal całkowicie mają wyprzeć papierowe, wydawane jedynie w wyjątkowych przypadkach. E-recepty mają wiele zalet, ponieważ mogą zostać wystawione podczas konsultacji z lekarzem przez internet, co pozwala pacjentom zaoszczędzić sporo czasu na dojazd do placówki medycznej. Warto wiedzieć, że recepty online są w stu …

Higiena jamy ustnej – o czym należy pamiętać?

Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa profilaktyki próchnicy, a także klucz do lśniącego uśmiechu i świeżego oddechu. Chociaż wiele osób ma świadomość tego, jak ważne jest mycie zębów, nie każdy robi to prawidłowo. Co więcej, nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że samo szczotkowanie zębów nie wystarczy, aby dokładnie usunąć z jamy ustnej płytkę …