Peelingowanie to nic innego jak złuszczanie martwego naskórka. Peeling jest bardzo ważnym etapem pielęgnacji twarzy, o którym nie wolno zapominać. Dobrze dobrany pozwala zachować skórze młody wygląd, poprawia napięcie skóry, wyrównuje koloryt i dotlenia komórki. Dlaczego w codziennej pielęgnacji nie można zapominać o peelingu? Jak wybrać odpowiedni peeling?
Dlaczego warto używać peelingów do twarzy?
Peeling to zabieg, który powinien mieć stałe miejsce w pielęgnacji skóry. Powinien być stosowany systematycznie, najlepiej raz w tygodniu. Ważne, by peeling do twarzy był kosmetykiem odpowiadającym na potrzeby skóry różnego typu. Można go z powodzeniem wykonywać w domu. Jego główną zaletą jest złuszczanie martwego naskórka. Dzięki temu nie zatyka on porów i nie powstają zaskórniki. Otwiera pory i zmiękcza skórę, a także usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Stosowanie peelingu przed nałożeniem serum lub kremu to dobry zabieg, gdyż dzięki temu substancje w nich zawarte jeszcze lepiej wnikają w głąb skóry. Dodatkowo peeling wspomaga proces odnowy komórkowej, przyspieszając regenerację skóry.
Peelingowaniu może zostać poddany każdy rodzaj skóry. Również posiadaczki bardzo wrażliwej skóry, mogą używać peelingów. Ważne, by był on dobrany do potrzeb i wymagań skóry. Peeling powinien być wykonywany raz w tygodniu. Zbyt częste i nieodpowiednie złuszczanie może prowadzić do podrażnień, zaczerwienienia czy swędzenia skóry.
Peeling ziarnisty, enzymatyczny, chemiczny – jaki rodzaj będzie najlepszy?
Peelingi ziarniste to jedne z bardziej popularnych typów peelingów, dostępne na rynku. Warto wiedzieć, ze scruby to peelingi mechaniczne, które działają na powierzchni skóry, nie wnikając w jej głębsze warstwy. Co więcej, należy pamiętać, że pielęgnacja twarzy krok po kroku nie dopuszcza stosowania gruboziarnistych peelingów. Do twarzy najlepsze są drobnoziarniste.
Peeling enzymatyczny nie posiada ścieralnych drobinek. Jego konsystencja jest żelowa lub kremowa. Zawarte w nim enzymy odpowiadają za złuszczanie naskórka. Przenikają przez skórę i rozkładają się w warstwie rogowej naskórka. Dzięki temu złuszczają martwy naskórek i pobudzają skórę do regeneracji. Peeling enzymatyczny to dobry wybór do walki z zaskórnikami. Ostrożność w stosowaniu peelingu enzymatycznego powinny zachować osoby z bardzo wrażliwą i skłonną do alergii skóry.
Zabiegiem głębokiego oczyszczania i usuwania martwego naskórka jest peeling chemiczny. Najlepiej wykonać go w salonie kosmetycznym. Peeling chemiczny wykorzystuje złuszczające działanie kwasów AHA i BHA. Z tego rodzaju peelingu mogą skorzystać osoby z trądzikiem i oznakami starzenia się skóry. W gabinecie kosmetycznym można także wykonać peeling ziołowy, który polecany jest osobom z cerą tłustą i trądzikową, a także rogowaceniem okołomieszkowym.
Regularne stosowanie peelingów pozwala zachować czystą, zadbaną i zdrową skórę. Dzięki nim cera ma odpowiedni koloryt i pozbawiona jest niedoskonałości.