Jak ubrać dziecko na plażę?

Ubiór dziecka na plażę

Nasze plany wakacyjne w tym roku mogą nieco różnić się od tych z lat poprzednich, a wszystko przez pandemię koronawirusa, której skutki odczuwamy w dalszym ciągu. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wakacje spędzimy nad polskim morzem czy na Mazurach, dlatego już teraz warto pomyśleć o skompletowaniu wyprawki na plażę dla naszego dziecka. O czym warto pamiętać?

Moda wakacyjna dla dzieci czyli ochrona przed słońcem

Letnia garderoba dziecięca będzie mocno różnić się od tej dla dorosłych – ubranka dla dzieci powinny zapewniać im maksymalną ochronę przed upałami i piekącym słońcem, które stanowią niemałe zagrożenie dla ich wrażliwych organizmów. Dlatego też wybierając ubranka i akcesoria plażowe dla dzieci powinniśmy zwrócić uwagę na komfort ich noszenia, a także właściwości ochronne.

Moda wakacyjna dla dzieci: strój kąpielowy

Kostiumy kąpielowe przeznaczone dla młodszych dzieci powinny być nieco bardziej zabudowane niż modele dla nastolatków, a to z uwagi na delikatną skórę u kilkuletnich maluchów. Warto postawić na wygodne stroje jednoczęściowe wykonane z najwyższej jakości tkanin, które nie będą powodować odparzeń czy nieprzyjemnych otarć, o które nietrudno przy wysokich temperaturach. Stroje plażowe dla dzieci powinny być łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, ale również przyciągać oko malucha – warto postawić na uniwersalne motywy bajkowe.

Moda wakacyjna dla dzieci: nakrycie głowy

Dorośli bardzo często zapominają o nakryciu głowy, które powinno stanowić niezbędny element letnich kąpieli słonecznych. Ubierając dziecko na plażę należy przywiązać jeszcze większą wagę do ochrony jego główki przed promieniami słońca, zakładając bawełniany kapelusik z rondem, które dodatkowo ochroni jego ramiona. Dla starszych dzieci idealne będą kolorowe czapki z daszkiem czy oddychające chustki. Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie i na piasku, dlatego rozmiar nakrycia głowy powinien być dobrze dopasowany, jednocześnie nie powodując ucisku głowy.

Zobacz także: https://levelone.pl/najmodniejsze-sukienki-na-wesele-2020/

Moda wakacyjna dla dzieci: obuwie ochronne

Planując rodzinne wakacje nad morzem nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą butów ochronnych dla malucha. Dla młodszych dzieci warto wybrać zapinane obuwie, które utrzyma jego stopy na miejscu, zabezpieczy je przed gorącym piaskiem oraz drobnymi kamieniami czy gałązkami, które mogą powodować bolesne zranienia. Dla starszych dzieci można wybrać wygodne klapki lub specjalne buty do kąpieli w morzu.

Moda wakacyjna dla dzieci: gdzie na zakupy?

Wakacyjną wyprawkę dla malucha warto zacząć kompletować już na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem – w przypadku braku niektórych elementów garderoby zawsze pozostaje margines bezpieczeństwa. Warto jednak wybierać dobrze zaopatrzone centra handlowe z bogatą ofertą skierowaną do najmłodszych. Złote Tarasy z pewnością można zaliczyć do takich miejsc – pod jednym dachem znajdziemy wszelkie niezbędne ubrania i akcesoria plażowe dla dzieci w różnym wieku. Największa galeria handlowa w Warszawie z rozbudowanym parkingiem to doskonała okazja do odświeżenia własnej kolekcji plażowej – kilkadziesiąt markowych sklepów, w których często można upolować atrakcyjne promocje pozwala dobrać idealny strój kąpielowy czy zaopatrzyć się w pojemną torbę plażową. Złote Tarasy umożliwiają również zaspokojenie innych podstawowych potrzeb takich jak zakupy spożywcze czy drogeryjne, a także uregulowanie spraw w oddziale swojego banku czy u dostawcy prądu.