Wybór praktycznego nosidełka

Rodzice, którzy spodziewają się swojego pierwszego dziecka, bardzo dokładnie zajmują się realizacją wyprawki dla dziecka. Na takiej liście najczęściej znajdują się rzeczy, które są potrzebne dziecku od zaraz po narodzinach, tak jak akcesoria do pielęgnacji, ubranka, łóżeczko czy wózek. Jednak czasem pojawiają się potrzeby, które są potrzebne z czasem tak jak na przykład wózek spacerowy, krzesełko do karmienia czy nosidło podróżne. Już po kilku tygodniach (w zależności od pory roku) rodzice wyruszają z dzieckiem na spacery, które z pewnością pozytywnie wpływają na malucha. Kiedy dziecko jest większe, wybierają dalsze podróże w miastach i wśród natury na przykład w góry. Przydatne na wszelkiego rodzaju wycieczki oraz spacery może okazać się nosidło dla niemowlęcia.

Chicco Hip Seat to poręczne, wygodne nosidło przeznaczone do noszenia dziecka, gdziekolwiek jesteś. Posiada możliwość wielu kombinacji jeśli chodzi o sposób zapięcia oraz noszenia. Choć może się wydawać, że nosidło nie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, jest ono bezpieczne i wygodne dla dziecka w każdej sytuacji na krótsze i dłuższe podróże. Nosidło Chicco Hip Seat posiada szerokie, regulowane szelki, które nie krępują ruchów dziecka ani rodzica. Posiada możliwość zapięcia nosidła w trzech dowolnych kombinacjach: nosidła na szelkach, siedziska na wysokości bioder oraz siedziska połączonego z nosidłem, które wspomaga biodra osoby noszącej dziecko.

Chicco Hip Seat można również nosić w kombinacji na placach oraz przodem na brzuchu, są to bezpieczne pozycje dla niemowląt od 6 miesiąca życia. Dzięki możliwości noszenia malucha przodem do drogi, dziecko zyskuje więcej bodźców dobiegających z zewnątrz, wpływających pozytywnie na jego rozwój. Z kolei pozycja przodem do mamy pozytywnie wpłynie na relacje dziecko-rodzic, maluch może bezpiecznie czuć się w objęciach opiekuna. Dzięki temu wzrośnie poczucie swobody oraz bezpieczeństwa dziecka, w takiej pozycji będzie czuło się komfortowo do ukończenia przez nie 6 miesiąca życia. Starsze dziecko, które ma już większą wagę można nosić na plecach, żeby nie obciążać kręgosłupa.

Niewątpliwą zaletą nosidełka Chicco Hip Seat jest wygodne i usztywnione podparcie na główkę dziecka, które w pierwszych miesiącach życia nie ma jeszcze do końca dobrze wykształconych mięśni karku. Dzięki temu główka dziecka nie odchyla się do tyłu i nie chwieje się na boki. Zapięcie nosidła jest możliwe w 2 wariantach na prosto lub na skos, dzięki temu szelki się nie zsuwają, z kolei plastikowa klamra wzmacnia szelki.

Dodaj komentarz