Spacery z niemowlakiem – kiedy lepiej nie wychodzić z domu?

Odkąd na świecie pojawiła się dziecko, jako rodzice staramy się zrobić wszystko, aby było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. Staramy się zapewnić mu bezpieczeństwo, dlatego też dbamy o to jak się odżywiamy, czy jak podróżujemy z dzieckiem.

Zagrożeń jest wiele, jednak nie z każdego zdajemy sobie sprawę. Czy zastanawiasz się, jak duży wpływ ma jakość powietrza na samopoczucie i zdrowie Twojego dziecka? Kiedy najlepiej wychodzić z niemowlakiem i jak zadbać o jakość powietrza także w domu?

W jakim czasie najlepiej jest wychodzić z dzieckiem na dwór?

Specjaliści są zgodni, że na pierwsze spacery z niemowlakiem można pójść już w pierwszych tygodniach jego życia. Oczywiście biorąc pod uwagę pogodę i temperaturę. W chłodniejsze dni spacery powinny być nieco krótsze i trwać od 10 do 15 minut, natomiast kiedy temperatura jest odpowiednio wysoka można spokojnie wybrać się na godzinny spacer. Na co jeszcze oprócz temperatury warto zwrócić uwagę wybierając się na spacer z niemowlakiem? Oczywiście na jakość powietrza, z tego też powodu na miejsce spacerów najlepiej wybierać parki, lasy, czy ustronne miejsca, gdzie ruch samochodów jest ograniczony. W sezonie jesienno-zimowym jesteśmy także narażeni na wdychanie szkodliwego smogu, dlatego też jeśli zauważymy, że na dworze unosi się specyficzna mgła, najprawdopodobniej będzie to smog, dlatego wówczas lepiej będzie zostać w domu.

Oczyszczacz Fellowes sprzymierzeniec do walki z zanieczyszczeniami w pomieszczeniu

Spacery swoja droga, jeśli jakość powietrza jest bardzo słaba spokojnie możemy zostać w domu. To, że zostaniemy w domu jednak nie jest gwarancją, że my i nasi najbliżsi nie będziemy narażeni na wdychanie szkodliwych zanieczyszczeń. Warto o tę kwestię zadbać także we własnym domu, używając oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacz Fellowes, to dobrej klasy urządzenia, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie także we własnym domu. Fellowes AeraMax Pro AM 2 oczyszczacz z jonizatorem sprawdzi się także w pokoju dziecięcym, skutecznie odfiltrowując szkodliwe zanieczyszczenia, także te pochodzące ze smogu. Korzystając z tak zaawansowanego urządzenia jakim jest oczyszczacz Fellowes, możemy spać spokojnie i oddychać bez obaw o własne zdrowie i samopoczucie.

Fellowes AeraMax Pro AM 2 oczyszczacz z jonizatorem, ponadto jest stosunkowo cichy, wykorzystuje wiele metod filtracji w tym jonizację i filtr HEPA. To urządzenie atestowane, posiada atest PZH, atest określający bezpieczeństwo a także został wyróżniony znakiem energooszczędności.

Oczyszczacz Fellowes ponadto zamontujemy na ścianie, co jest zdecydowanie wyjątkową cechą na tle konkurencji, jest także zdecydowanie urządzeniem funkcjonalnym i inteligentnym które potrafi dopasować oczyszczanie do panujących warunków i przebywania w danym pomieszczeniu domowników.

Podsumowanie

Wybierając się na spacer z niemowlakiem należy zwracać uwagę na warunki panujące na dworze, także na jakość powietrza. Jeśli występowanie smogu jest duże, najlepiej będzie nie wychodzić. W domu możemy natomiast zadbać o powietrze przy pomocy skutecznego oczyszczacza powietrza.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz