Na czym polega potęga podświadomości?

ksiazka

Nie każdy z nas ma tak dużo czasu na czytanie książek, ale jedno jest pewne – warto jednak znaleźć tę chwilę. Po to, aby móc przyjemnie zrelaksować się, w towarzystwie dobrej lektury, której czytanie wpłynie pozytywnie na ośrodki znajdujące się w mózgu. Co warto czytać? Nie tylko historie o fikcyjnych bohaterach, ale również dzieła literackie, których głównym założeniem jest zmiana życia na lepsze.

Pozytywne myślenie

O to właśnie zadbał m.in. Joseph Murphy, który jest autorem książki Potęga podświadomości. Audiobook, czy też tradycyjna książka – niezależnie od wyboru formy dzieła literackiego, wszyscy mogą być pewni tego, że w ich ręce trafia niezwykle cenna książka, która na dodatek sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. Liczba ta ciągle rośnie. Autor uznawany był w swoich czasach za prekursora pozytywnego myślenia. Należy bowiem wspomnieć, że Murphy zmarł w 1981 roku, ale o jego głównym dziele literackim nikt nie ma śmiałości zapomnieć. Dlaczego? Gdzie tkwi fenomen? Czas to sprawdzić.

Skomplikowane działanie podświadomości

Chyba nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na pytanie – na czym polega potęga podświadomości? Wszystko bowiem tak naprawdę zależne jest od tego, w jakim stopniu człowiek jest w stanie oddziaływać na swoją podświadomość. Chodzi tu głównie o to, aby nadać pewien ton, kierunek wewnętrznemu głosowi, który ma prowadzić człowieka ku lepszemu. Ot, chociażby ku pozytywnemu myśleniu.

Murphy właśnie takie idee próbuje przekazać w swojej książce. Po to, aby każda osoba mogła czerpać garściami ze swojego życia, ciesząc się z wielu pozytywów, których nie brakuje. Należy tylko nauczyć się je dostrzegać – do czego właśnie chce nakłonić swoich czytelników Joseph Murphy.

Czas na zmiany w swoim życiu

To właśnie z takich książek, jaką m.in. stworzył Murphy, można dowiedzieć się, że swoje życie można zmienić. Niezależnie od tego, w jakim dokładnie punkcie życia człowiek się znajduje. Wystarczy właśnie w sposób odpowiedni oddziaływać na podświadomość. W jaki sposób? Po pierwsze – należy zapoznać się z tematem afirmacji. Ze słowem, które ostatnio można spotkać u wielu osób. Po części można powiedzieć, że są to zdania, które należy powtarzać sobie jak świętą mantrę. Do momentu aż w końcu człowiek zrozumie, że owe słowa są prawdą. Taką, która siedzi w najgłębszym miejscu duszy człowieka.

Ważnym tematem wydaje się również medytacja i uważność. Taka, która pozwoli odnaleźć swoje wewnętrzne ja. W jaki sposób? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, w jaki sposób dana osoba podejdzie do medytacji. Bowiem tak naprawdę jest to skomplikowany proces, który wymaga nie lada zaangażowania. Będzie się jednak w przyszłości bardzo opłacać. Ponieważ każdy robi to dla swojego własnego dobra. Po to, aby móc cieszyć się pozytywnymi zmianami w swoim życiu. Może i nie będą one widoczne od razu, ale z czasem człowiek zorientuje się, że w jego życiu pojawia się zupełnie coś innego, coś lepszego, coś bardziej pozytywnego.

Dodaj komentarz