Pytania, które pary powinny zadawać sobie każdego dnia

Komunikacja w związku

Związek wielu osób na samym początku jest istną sielanką. Wszystko jest idealnie, motylki latają w brzuchu, każdy dzień jest niespodzianką, miłość wydaje się nieśmiertelna i doskonała. Jednak z czasem, kiedy związek wytrwa kilkanaście miesięcy, między dwie osoby może wkroczyć rutyna i przyzwyczajenie. Znika uczycie niepewności, przyjemny dreszczyk ciągłego pożądania, a zamiast niego pojawia się przewidywalność, która po pewnym czasie może zamienić się w nudę. Partnerzy przestają spędzać ze sobą czas, mimo tego, że znajdują się w tym samym pomieszczeniu, mniej ze sobą rozmawiają i stopniowo oddalają się od siebie. Jak temu zapobiec? Rozmową.

Jak Ci minął dzień?

To pytanie może być banalne i wydawać się przewidywalne, jak związek pary, która jest ze sobą od kilku lat i doskonale się zna. Jednak jest również bardzo potrzebne. Każdy uwielbia mówić o sobie, dlatego takie pytania wzbudzają zainteresowanie i sprawiają, że Twój partner zaczyna do Ciebie mówić – czego sam z siebie mógł nie robić od dłuższego czasu. Wysłuchaj go, a kiedy uważasz, że to stosowne zapytaj się o coś, o czym opowiada. Potem Ty powiedź, jak Tobie minął dzień. W ten sposób nawiążecie ze sobą kontakt. Powtarzaj to codziennie, nawet jeżeli jest to jedna z niewielu rozmów, jakie przeprowadzacie, jest bardzo ważna dla waszego związku.

Jak się czujesz w naszym związku?

Tego pytania nie zadawaj codziennie, bo zazwyczaj z dnia na dzień nic się nie zmienia. Jednak co jakiś czas, kiedy zauważasz między wami jakieś zmiany zarówno te pozytywne, jak i negatywne – zadaj to pytanie, by dowiedzieć się co sądzi o tym Twój partner. Możecie dzięki temu szczerze porozmawiać o tym, co wam się podoba, a co chcielibyście zmienić. Taka rozmowa nie tylko może wiele wyjaśnić, ale daje ulgę. Wiele osób kryje swoje uczucia, przez co drugi partner nie ma pojęcia co się dzieje i jakie rozterki przechodzi obecnie druga połówka.

Gdybyś mógł, to co być teraz robił?

To również bardzo ciekawe pytanie, które w efekcie może dać wam pomysł na to, co będziecie robić w ten wieczór, lub jak będą wyglądały wasze plany na weekend. Nie ograniczajcie się, w tym przypadku może was ponieść fantazja, ale starajcie się wymieniać rzeczy, które możecie zrobić, które da się zrealizować.
To może być trudne, ale jeżeli Twój partner nie zaczyna rozmowy, to Ty to zrób. Warto walczyć o związek, o który trzeba dbać i pielęgnować go każdego dnia.

Dodaj komentarz