Turcja 2021 – przepis na udane, rodzinne wakacje

ciekawostki

Zaplanowanie wakacji z dziećmi stanowi większe wyzwanie niż organizacja wyjazdu we dwoje czy w gronie znajomych. Przy wyborze destynacji trzeba wziąć pod uwagę nie tylko czynniki klimatyczne czy ilość lokalnych atrakcji, ale przede wszystkim standard hoteli oraz ich przystosowanie do potrzeb najmłodszych wczasowiczów. Dlatego też Turcja cieszy się coraz większą popularnością wśród rodzin z dziećmi – jest to kraj, w którym spędzenie rodzinnych wakacji to czysta przyjemność. Dlaczego? Odpowiadamy.

Wakacje w Turcji 2021 – przyjazny klimat

Jednym z powodów, dla których Turcja staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym jest przyjemny klimat. W szczycie sezonu letniego, czyli od czerwca do sierpnia, można tam liczyć na wypoczynek w temperaturze ok. 30oC, co dla wielu osób oznacza wręcz idealne warunki do plażowania. Planując wyjazd na rodzinny wypoczynek warto jednak wybrać miesiące poza sezonem – wrzesień lub październik – kiedy odczuwalne temperatury utrzymują się na poziomie 25oC. Są to świetne okoliczności dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza jeśli jesteśmy miłośnikami aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wakacje w Turcji 2021 – moc zabytków i historycznych ciekawostek

Nauka historii na lekcjach w szkole dla wielu dzieci jest nudna i męcząca, bo kojarzy się z zapamiętywaniem dat i definicji. Co innego natomiast podziwianie na żywo monumentalnych zabytków, o których mowa w podręcznikach. Jest to zupełnie inny wymiar edukacji, gdzie dzieci mogą obcować z przeszłością i na własne oczy przekonywać się o jej wyjątkowym charakterze. W Turcji nie brakuje miejsc z bogatą historią – pozostałościami po antycznej i bizantyjskiej kulturze. Wakacje w Turcji to konieczność odwiedzenia Stambułu i znajdującej się w nim świątyni Hagia Sophia, ale również wielu innych „perełek”, w tym Błękitnego Meczetu czy Wielkiego Bazaru. Poza turecką stolicą także nie brakuje ciekawych punktów historycznych jak Efez czy starożytne miasto Perge.

Zobacz także:  https://domowia.pl/wakacje-2021-top-3-kierunkow-wsrod-polakow/

Wakacje w Turcji 2021 – nowoczesne kurorty

Turcja na przestrzeni ostatnich lat mocno zainwestowała w branżę turystyczną, przyciągając tym samym wielu turystów z całego świata. Owocem prężnego rozwoju stały się nowoczesne bazy hotelowe, w których panują bardzo dobre warunki zakwaterowania. Miejscowa obsługa jest niezwykle miła i pomocna, zwłaszcza jeśli wakacje spędzamy z dziećmi. Tureckie obiekty w zdecydowanej większości są bardzo dobrze przystosowane do przyjmowania całych rodzin i oferują szereg udogodnień, za które najczęściej nie trzeba nawet płacić. Mowa m.in. o dostawkach do łóżek, wanienkach czy krzesełkach do karmienia. W hotelach nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych, jak np. parki wodne, place zabaw czy klubiki, w których można zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych opiekunów.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.