Sposoby na zwiększenie libido – jakie są najskuteczniejsze?

libido

Masz problem z niechęcią do seksu? Masz wrażenie, że Twoje libido zrobiło sobie urlop i nie ma zamiaru wrócić na odpowiedni poziom? Przyczyn tego problemu może być wiele jednak możesz z nim walczyć. Jest wiele sposobów, dzięki którym możliwe jest przywrócenie ochoty na seks. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się czemu pojawić się może spadek libido, a także jak je podnieść.

Relaks i odpoczynek – czemu libido się zmniejsza?

Zmęczenie i nadmiar stresu w ciągu dnia sprawia, że obniża się ochota na seks. Jeśli w głowie cały czas pojawia się lista obowiązków, a dodatkowo towarzyszy temu stres, że wyznaczone zadania nie zostaną wykonane na czas, to niestety ale trudno jest myśleć o seksie, a jeszcze wykrzesać z siebie chęć na zbliżenia. Jeśli masz wrażenie, że to właśnie stres i nadmiar obowiązków wpływa negatywnie na Twoje libido koniecznie zrób sobie przerwę. Zdecyduj się na ciepłą i relaksującą kąpiel. Wypij lampkę wina – jednak tylko jedną i nie rób tego zbyt często. Zrób coś co Cię rozluźnia. Dzięki temu możesz nabrać większej ochoty na seks.

Zdrowa dieta to podstawa – to co jesz ma wpływ na to, czy masz ochotę na seks

Nieprawidłowo zbilansowana dieta, w której królują tłuste i ciężkostrawne dania sprawia, że pojawiają się tak nieprzyjemne objawy jak zaparcia, wzdęcia i uczucie ciężkości. Przy takich objawach naprawdę trudno jest skupić się na przyjemności. Lepiej zadbać o swoją dietę, zacząć zdrowo się odżywiać, a co więcej częściej sięgać po afrodyzjaki. Do nich należą truskawki, gorzka czekolada, ostrygi i owoce morza. Do tego można stosować szparagi zielone, które także podnoszą ochotę na seks. Wszystkie wyżej wymienione afrodyzjaki można przygotować na wiele sposobów i zrobić z nich pyszną kolację. Dzięki temu tak zaplanowany czas z partnerem można rozpocząć w naprawdę ciekawy sposób.

Relacje z partnerem – problemy i nieporozumienia zniechęcają do zbliżeń

Niestety, ale problemy w związku lub niedokończone rozmowy sprawiają, że ochota na zbliżenia znacząco spada, Jeśli więc czujesz, że w Twoim związku są niedokończone sprawy, które trzeba dokładniej omówić koniecznie to zrób. W innym wypadku skupienie się na przyjemności nie będzie możliwe, a ochota na seks zamiast się zwiększać zacznie drastycznie się zmniejszać.

Pamiętając o tych kilku zasadach można zadbać o poprawienie libido.

Dodaj komentarz