Pantomogram zębów – o czym mowa w praktyce?

Badanie zwane pantomogramem zębów niewątpliwie brzmi naprawdę tajemniczo. Czym ono jednak tak właściwie jest i kiedy najczęściej jest ono wykonywane?

Czym dokładnie jest pantomogram zębów?

Zanim zaczniemy opowiadać o takim zabiegu, jak pantomogram w Poznaniu, warto byłoby powiedzieć o tym, czym dokładnie jest tego typu badanie i kiedy tak naprawdę jest ono wykonywane. Zabieg ten jest zabiegiem rentgenowskim, który uwidacznia szczękę, żuchwę, zęby, a także stawy skroniowo-żuchwowe. Jest to więc dość kompleksowe badanie, które pozwala zerknąć na wiele rzeczy, które dzieją się w naszej jamie ustnej. Najczęściej jednak pantomogram wykonywany jest po to, aby sprawdzić stan zębów, przyzębia oraz kości szczęki. Jest to często badanie wymagane do tego, by uzyskać pełny obraz sytuacji, móc postawić diagnozę i wybrać właściwą drogę leczenia.

Jak wygląda przebieg pantomogramu zębów?

Badanie zwane pantomogramem zębów nie jest w żaden sposób inwazyjne, co z pewnością jest ulgą dla osób, które boją się wszelkiego rodzaju zabiegów. Jest to po prostu nic innego jak zdjęcia rentgenowskie zębów w Poznaniu. Pacjent podczas wykonywania tego zabiegu musi stanąć przed aparatem rentgenowskim i stać bez ruchu. Dodatkowo osoba, której wykonywane jest to specjalne zdjęcie musi trzymać w zębach specjalny uchwyt, co pomaga wypoziomować urządzenie i wykonać zdjęcie na odpowiedniej wysokości. Samo badanie to oczywiście wysłanie wiązki RTG, co jest bezbolesne, a dawka promieniowania jest znikoma i w żadnym wypadku nie jest groźna dla zdrowia ludzkiego. Nie jest to więc niebezpieczne badanie, a może dać naprawdę wiele lekarzowi w kontekście dalszego leczenia.

Jak znaleźć specjalistów, którzy wykonają pantomogram zębów?

Poszukujesz specjalisty, u którego będziesz w stanie wykonać pantomogram zębów? Nie będzie to większą trudnością w dobie Internetu. Za jego pośrednictwem bez żadnego trudu sprawdzisz miejsca w obrębie twojego mieszkania czy domu, gdzie wykonywane jest to badanie.

Dodaj komentarz