Rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej, jaki obserwujemy w ostatnich latach, był możliwy przede wszystkim dzięki różnego rodzaju urządzeniom, wykorzystywanym do nowoczesnych zabiegów. Ogromne znaczenie na tym polu mają głównie lasery, o różnej technologii odziaływania. Jednak ich coraz szersze zastosowanie spowodowało jednoczesny rozwój produktów kosmetycznych, których zadaniem jest gradacja i intensyfikacja końcowego efektu zabiegu kosmetycznego.
Jak zwiększyć efektywność kremów i innych produktów kosmetycznych?
Boost to czasownik języka angielskiego, po polsku oznacza pobudzać, ożywiać. I to słowo wybrano do nazwania produktu kosmetycznego, który ocenia się jako jeden z najważniejszych wynalazków tej dziedziny w XXIw. Booster to kosmetyk, którego zadaniem jest zintensyfikowanie oddziaływania pozostałych, codziennie stosowanych kosmetyków.
Booster to lekki kosmetyk, który nakłada się na skórę twarzy jako pierwszy, jeszcze przed nałożeniem rutynowego kremu. Ma on pobudzić do życia naskórek a jednocześnie ochronić go przed czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyk wzmacnia i ożywia powierzchnię skóry, jej warstwę rogową, tworzącą naturalną, ochronną barierę. Pozostałe kosmetyki nakładane na twarz nie są w stanie tego dokonać, ponieważ stawia się im inne cele. Jednocześnie boostery wzmacniają ich działanie, intensyfikują pracę kremów, balsamów, serum a nawet odżywek do paznokci.
Warstwa rogowa skóry, co to jest?
Warstwa rogowa skóry to jej część zewnętrzna, naskórek chroniący głębsze partie skóry przed czynnikami zewnętrznymi, wystawiony na działanie pogody i promieni UV. To warstwa, która chroni również przed grzybami i bakteriami a jednocześnie blokuje nadmierną utratę wilgoci ze skóry. Dzięki niej, skóra jest elastyczna i optymalnie nawilżona.
Kiedy warstwa rogowa skóry ulega degradacji, pogarsza się ogólny wygląd skóry, ale też traci ona swoją funkcję ochronną. To dlatego tak istotne jest dobieranie kosmetyków działających w możliwie bezpośredni sposób na tę część skóry.
Dla kogo przeznaczone są boostery?
Idea produktu o właściwościach pobudzających i ochronnych pojawiła się w Korei. Skład kosmetyku miał zawierać specyfiki nieobecne w kremach i innych produktach pielęgnacyjnych a jednocześnie wzmacniać właściwości ochronne skóry. Booster przygotowuje skórę do nałożenia kremu a przede wszystkim poprawia i wzmacnia wchłanianie substancji obecnych w kremie. Dzięki temu skóra staje się świeża, wzmocniona i promienna a substancje odżywcze, regenerujące czy nawilżająca znajdujące się w kremach, lepiej wchłaniane w głąb skóry.
Boostery zawierające różnego rodzaju składniki aktywne pobudzają właściwości ochronne skóry a przede wszystkim naskórka, najbardziej narażonego na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. Tym samym naskórek stanowi barierę spowalniającą wchłanianie się preparatów odżywczych z kremów w głąb skóry. Booster zatem to pierwszy z kosmetyków, sięgający naskórka, przekazujący mu np. witaminę C, antyoksydanty, kwas hialuronowy czy minerały, bez obecności wypełniaczy kremu, jakie zwykle znajdują się w tych popularnych produktach.