Dieta trzyposiłkowa – dla kogo to rozwiązanie?

Z pewnością każdy, kto chce zacząć świadome odżywianie, czytał informację na temat różnych diet i zastanawiał się, jaka forma spożywania posiłków będzie dla niego odpowiednia. W internecie krążą różne opinie i wypowiedzi dietetyków. Czy warto postawić na dietę trzyposiłkową i dla kogo sprawdzi się to rozwiązanie? Podpowiadamy.

Dieta trzyposiłkowa – co oznacza?

Jak sama nazwa wskazuje dieta trzyposiłkowa to spożywanie odpowiedniej ilości pokarmów trzy razy dziennie. Warto zaznaczyć, że posiłki te muszą być odpowiednie zbilansowane. Należy zachować również odpowiednie odstępy czasu pomiędzy ich spożywaniem. Jeśli zależy nam na zachowaniu zdrowej kondycji organizmu oraz zadbaniu o sylwetkę, posiłki te muszą być wysokiej jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że mimo spożywania 3 dań, zapewniamy sobie wszystkie odpowiednie składniki odżywcze oraz witaminy, pomagające w prawidłowym funkcjonowaniu narządów.

Dla kogo dieta trzyposiłkowa okaże się dobrym rozwiązaniem?

Dieta trzyposiłkowa to idealne rozwiązanie dla osób, ceniących sobie swój czas, a jednocześnie chcących zadbać o zdrowie i odpowiednio zbilansowane posiłki. Spożywanie 5 posiłków dziennie wiąże się z ogromną ilością czasu przekazywaną na ich przygotowywanie. Dodatkowe godziny trzeba wyodrębnić na zakupy spożywcze oraz późniejsze sprzątanie w kuchni po gotowaniu. Dieta trzyposiłkowa zatem sprawdzi się idealnie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na gotowanie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z cateringów dietetycznych, które oferują taką możliwość odżywiania, np. Happy Diet.

Co ciekawe, takie rozwiązanie może znacznie pomóc w organizacji i lepszym przygotowaniu do treningów. Trenerzy podpowiadają, że ćwiczenia najlepiej wykonywać od 1,5 do 2 godzin po posiłku. Dzięki spożywaniu 3 obfitych posiłków, bogatych we wszystkie źródła energii, mamy możliwość wykonywania aktywności fizycznej w dogodnych dla nas godzinach, ponieważ głód nie będzie odczuwalny zbyt szybko, a my sami nie będziemy czuli się przejedzeni, co mogłoby znacznie utrudniać i wpływać na jakość wykonywanych przez nas ćwiczeń.

Większości z nas mogą być znane napady głodu. Dzieje się tak, ponieważ organizm chce utrzymać odpowiednią równowagę energetyczną. Zdarza się, że zjedzony posiłek wcale nie sprawia, że czujemy się najedzeni i nie dostarcza nam odpowiedniego uczucia sytości. Zazwyczaj ma na to wpływ zbyt mała kaloryczność posiłku. W rezultacie spożywamy większą ilość posiłków, ale wciąż jesteśmy głodni. Dieta trzyposiłkowa pomaga nam uporać się z problemem. Obfite posiłki sprawiają, że szybko pozbędziemy się napadów głodu.

Dodaj komentarz