Endermologia – numer jeden wśród zabiegów ujędrniających

Endermologia to jeden z najpopularniejszych zabiegów ujędrniających na ciało. Charakteryzuje się niskim stopniem inwazyjności oraz wysoką skutecznością. Seria zabiegów potrafi odmienić wygląd sylwetki – wyszczuplić ciało, ujędrnić skórę i zredukować cellulit. Dodatkowo można połączyć ją z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Co warto wiedzieć o endermologii?

Co to jest endermologia?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, wykonywany specjalistycznym urządzeniem oddziałującym na skórę i tkankę łączną. Celem zabiegu jest pobudzenie mikrokrążenia, metabolizmu i syntezy kolagenu w skórze. Intensywny masaż wykonywany podczas endermologii prowadzi do oczyszczenia organizmu z nadmiaru toksyn i usprawnia spalanie tkanki tłuszczowej. Terapia jest przyjemna i relaksująca.

Jak działa endermologia LPG?

W Klinice Miracki w Katowicach skorzystasz z endermologii LPG w najnowszym wydaniu. Udoskonalenie technologiczne urządzenia pozwoliło na podniesienie komfortu terapii oraz przyspieszenie jej efektów. Zabieg opiera się na wykorzystaniu innowacyjnej głowicy zabiegowej, której rolka została wzbogacona o zmotoryzowaną klapkę. Dzięki temu nowemu patentowi możliwa jest wielowymiarowa i szybka penetracja skóry i tkanki podskórnej.

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent zakłada specjalny strój ochronny, który jest niezbędny dla bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia endomasażu. Wykonany z odpowiednich materiałów kombinezon chroni skórę przed zaciągnięciem włosków i podszczypywaniem oraz mikrourazami mechanicznymi wywołanymi podciśnieniem. Ponadto zapewnia higienę i ułatwia przesuwanie głowicy aparatu do endermologii.

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Endomasaż brzucha czy innej części ciała polega na zasysaniu fałdu skórnego przez głowicę urządzenia. Podczas tej procedury skóra przybiera kształt fali, co umożliwia dokładne jej rolowanie – na zewnątrz i od wewnątrz – za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Co istotne, żeby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie, zgodnie ze stanem tkanki oraz intensywnością wybranego zabiegu. W ten sposób skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach.

Dla kogo zabieg endermologii?

Endermologia to zabieg przeznaczony dla każdego, kto chce ujędrnić brzuch, uda czy pośladki. Procedura pozwala na intensywną, ale nieinwazyjną stymulację tkanek, która doskonale wpływa na kondycję sylwetki. Pacjenci mogą nie tylko ujędrnić i wyszczuplić ciało, ale też pozbyć się „pomarańczowej skórki”. Endermologia może być wykonywana również w celu redukcji obrzęków, zastojów limfatycznych, blizn oraz bólów mięśni. Wykorzystuje się ją w leczeniu bólów kręgosłupa i chorób reumatycznych. Z endermologii chętnie korzystają sportowcy i inne osoby aktywne fizycznie. Tryb sportowy tego zabiegu ma działanie rozgrzewające – przygotowuje mięśnie, ścięgna i więzadła do intensywnego wysiłku fizycznego.

Co ważne, zabieg nie wymaga rekonwalescencji, dlatego docenią go osoby, które nie mają czasu na inwazyjne terapie. Od razu po zabiegu można wrócić do swoich codziennych czynności. Endermologia ma niewiele przeciwwskazań. Należą do nich m.in.: pierwszy trymestr ciąży, aktywne nowotwory, zapalenie żył, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby krwi, bielactwo, infekcje w miejscu zabiegowym. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z kosmetologiem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych metodach modelowania sylwetki, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodaj komentarz