Sezon na depilację laserową trwa. Zyskaj gładką skórę do lata

Depilacja laserowa to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie efektu permanentnie gładkiej skóry – pozbawionej zbędnego owłosienia. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza latem, gdy odkrywamy większą część ciała. Należy jednak pamiętać o tym, że skuteczna epilacja wymaga wielu powtórzeń, dlatego cały proces najlepiej jest rozpocząć jeszcze zimą.

Co warto wiedzieć o zabiegu laserowej depilacji?

Depilacja laserowa nie tylko zapewnia komfort, gładkie ciało i brak zamartwiania się o codzienne golenie nóg, ale rozwiązuje też inne kwestie. Przede wszystkim to zabieg dedykowany osobom, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem. Dermatolodzy polecają go np. kobietom, u których występuje hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie typu męskiego. Depilacja laserowa pomaga też wtedy, gdy włoski wrastają w skórę, co może doprowadzić do powstawania stanów zapalnych – laser likwiduje włosy i wycisza stany zapalne.

Jak wyjaśniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, usuwanie owłosienia laserem polega na wywołaniu zjawiska selektywnej fototermolizy – energia lasera absorbowana jest przez zawartą w mieszku włosowym melaninę (barwnik włosów). W efekcie macierz włosa wraz z otaczającymi ją drobnymi naczyniami krwionośnymi zostają podgrzane. Tkanki sąsiadujące nie zostają naruszone, zabieg jest więc całkowicie bezpieczny. Pod wpływem lasera jedynie włosy będące w fazie anagenu (aktywnego wzrostu) mogą ulec zniszczeniu. Wyznaczając przerwy między powtórzeniami depilacji laserowej, można wychwycić wszystkie włoski w fazie aktywnego wzrostu i pozbyć się ich praktycznie na zawsze.

Kiedy pojawią się efekty depilacji laserowej nóg?

Dla osiągnięcia optymalnego efektu, czyli trwałej redukcji owłosienia, depilacja laserowa wymaga powtórzeń, które muszą odbywać się w odpowiednich odstępach czasowych. Przykładowo depilację laserową nóg wykonuje się co około 8 tygodni, a potrzebne są co najmniej 4 zabiegi (optymalnie 6-8). Podczas pierwszego zabiegu usuniętych zostaje około 30% niechcianych włosków znajdujących się w fazie wzrostu. Pozostałe (w tzw. fazie uśpienia) nie są w tym czasie podatne na działanie lasera do depilacji. Oznacza to, że dla osiągnięcia efektu permanentnej gładkości nóg potrzebujesz przynajmniej pół roku.

Pełna seria zabiegów depilacji laserowej pozwala pozbyć się aż do 95% całego owłosienia z wybranej partii ciała. Czasem po pewnym czasie wyrastają pojedyncze włoski, które usuwa się, stosując tzw. zabiegi przypominające.

Czy depilację laserową można wykonywać latem?

Wbrew popularnemu mitowi, depilację laserową można wykonywać również latem. Wymaga to jedynie większej dbałości o bezpieczeństwo i ochronę miejsca zabiegowego przed promieniami słonecznymi. Postępując zgodnie ze wskazaniami kosmetologa, możesz śmiało wybrać się na epilację o dowolnej porze roku.

Ani przed depilacją, ani między zabiegami nie możesz się opalać, ponieważ grozi to bolesnymi poparzeniami i trwałymi przebarwieniami. Jeżeli nie wyobrażasz sobie lata bez opalenizny, zdecyduj się na zabieg odpowiednio wcześniej – najlepiej zimą lub wczesną wiosną.

Depilacja latem jest bezpieczna tak długo, jak chronisz przed słońcem obszar poddawany zabiegowi. Nie oznacza to, że powinnaś spędzać cały dzień w domu. Wystarczy, że będziesz stosować na skórę kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF +50.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz