Pielęgnacja skóry zimą. Sprawdź, jak dbać o cerę

skora i jej pielegnacja zima

Temperatury spadają. Dni są coraz krótsze. Pojawia się pierwszy śnieg. To oznaki, że niewątpliwie zbliża się zima. Jest to pora roku, która szczególnie nie sprzyja skórze. Mróz, wiatr, ale też ogrzewanie we wnętrzach to elementy, które niekorzystnie wpływają na naszą skórę. Niezależnie od tego jaką cerę posiadamy. Dlatego szczególnie w tym okresie warto zadbać o to, by była ona odpowiednio pielęgnowana i chroniona.

Jak dbać o cerę zimą – oczyszczanie i nawilżanie

Jak dbać o cerę zimą? Pielęgnację skóry w okresie zimowym zacznij od delikatnego oczyszczania. Zrezygnuj z  gąbeczek, płatków, szczoteczek, które mogą podrażniać skórę. Podstaw na delikatne ręczniczki, które oczyszczą skórę, ale nie usuną w całości sebum. Zimą sebum chroni w naturalny sposób skórę i jego zupełne usuwanie nie jest zalecane nawet w przypadku cery tłustej i mieszanej. Sebum będzie chroniło przed niskimi temperaturami, wiatrem, suchym powietrzem. 

Kolejnym etapem będzie nawilżanie. Zimą może wydać się to dziwne, ale skóra w tym czasie często jest przesuszona i odwodniona. Idealnie sprawdzą się tu kosmetyki z kwasem hialuronowym, ektoiną oraz mukopolisacharydami. Preparaty nawilżające trzeba dobierać indywidualnie do potrzeb skóry. Warunek ich stosowanie jest jeden – nie używamy ich bezpośrednio przed wyjściem na mróz. 

Pielęgnacja skóry zimą – odbudowa płaszcza hydrolipidowego, oczyszczanie i ochrona

W następnym kroku zadbaj o odbudowę płaszcza hydrolipidowego na swojej skórze. W okresie zimowym skóra często bywa sucha, podrażniona i szorstka. Nasilają się także problemy z różnymi niedoskonałościami. A przyczyną takiego stanu rzeczy jest właśnie naruszenie naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry. Zastosuj kosmetyki zawierające kwalan, kwasy tłuszczowe, fitoceramidy oraz estry cholesterolu.

Nie zapomnij o oczyszczaniu. Na tym etapie w okresie zimowym przydadzą się kosmetyki zawierające enzymy lub wielkocząsteczkowe kwasy, takie jak kwas laktobionowy i glukonolakton. Regulują one złuszczanie, zmniejszają zaczerwienienia, a także wygładzają oraz rozświetlają cerę.

Zadbaj też o ochronę. Niezbędny będzie wysokiej jakości krem z filtrem. Promieniowanie UV dociera do naszej skóry przez cały rok, ale zimą promienie słoneczne odbijające się od śniegu jeszcze intensywniej wpływają na skórę, powodując procesy fotostarzenia.

Zima to szczególny czas, który jest dla skóry dużym wyzwaniem. Dlatego szczególnie w tym czasie warto zadbać o jej kompleksową i odpowiednio dobraną pielęgnację. Dobre kosmetyki oraz systematyczność ich stosowania będą drogą do sukcesu.

Dodaj komentarz