Implanty – jak wybrać najlepsze?

Piękny uśmiech od zawsze dodawał pewności siebie. Nie zawsze da się go jednak osiągnąć zastosowaniem licówek. Z pomocą przychodzą wtedy implanty. Czym są, jakie są ich rodzaje i ile kosztują?

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty w Olsztynie, nazywane również zębowymi to rodzaj specjalnych wkrętów, na które mocowana jest tak zwana obudowa protetyczna. Wkręt umieszcza się w kości zęba, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do tego zabiegu. Potrzebny jest wywiad medyczny, badanie jamy ustnej, a także zdjęcie rentgenowskie. Jeśli pacjent nie ma żadnych przeciwwskazań i dentysta to potwierdzi, można przejść do wyboru typu wkrętów. To rozwiązanie idealne dla osoby, która utraciła całego zęba i chce odbudować swój naturalny uśmiech.

Implanty zębowe i ich rodzaje

Wybór implantów stomatologicznych jest przeprowadzany na podstawie rozmowy ze stomatologiem, jednak finalna decyzja należy do pacjenta. Na rynku dostępne są dwa rodzaje wkrętów. Pierwszy z nich, tytanowy, jest najpopularniejszy ze względu na stosunkowo niską cenę przy dużej wytrzymałości. Dzięki materiałowi, z jakiego został wykonany stosunkowo rzadko zdarza się, aby organizm pacjenta odrzucił implant. Są także wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Drugim rodzajem implantów jest wersja ceramiczna, inaczej nazywana także cyrkonową. Niewątpliwą zaletą jest ich kolor, niemal identyczny jak ludzkiej tkanki. Trudno ją dostrzec na pierwszy rzut oka, co daje bardziej naturalny efekt. Implanty są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych, dlatego można cieszyć się naturalnym uśmiechem przez długie lata.

Jak wygląda proces zakładania implantu?

Implantacja wkrętów zabiera dużo czasu, dlatego cały proces może trwać nawet do kilku miesięcy. Jest spowodowane koniecznością wygojenia się miejsca, w którym wykonywany jest zabieg. Na początku stomatolog przeprowadza wszelkie konieczne badania. Później umieszcza wkręt w wyrostku zębodołowym. Następnie montowana jest imitacja zęba stworzona przez protetyka.

Dodaj komentarz