Masaż powięziowy pleców – o czym mowa w praktyce?

masaz leczniczy

Bóle pleców i kręgosłupa stały się niestety chorobą społeczeństwa. Coraz więcej osób uskarża się na dolegliwości, przez które nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Jest to powód, dla którego stale rośnie zapotrzebowanie na rozwiązywanie takich problemów nieinwazyjnymi sposobami. Na czym polega masaż powięziowy? Podpowiadamy.

Czym jest masaż powięziowy?

Jeśli dopadną nas nieprzyjemne bóle kręgosłupa promieniujące na całe plecy, warto udać się do specjalisty, np. na masaż kręgosłupa we Wrocławiu. Masaż powięzi to inaczej rolowanie mięśni, na które decyduje się coraz więcej sportowców oraz miłośników innych aktywności fizycznych. Jego popularność znacznie wzrosła również wśród osób skarżących się na schorzenia związane z kręgosłupem.

Dla wielu profesjonalistów rolowanie mięśni stało się nieodłącznym elementem każdego treningu. Działanie to podejmuje się za pomocą piankowych wałków, które specjalistycznie nazywane są rollerami. Najważniejszym elementem, który zasługuje na szczególną uwagę, jest fakt, że taką formę automasażu mogą praktykować osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, ale również takie, które uprawiają aktywność fizyczną od wielu lat. Stanowi on idealnie uzupełnienie do takich dyscyplin jak kolarstwo, bieganie czy joga. Wśród przykładowych ćwiczeń wykonywanych w domu w ramach rolowania mięśni możemy wyróżnić między innymi rolowanie łydek, mięśni piszczelowych, zewnętrznej oraz wewnętrznej części uda, pleców oraz rolowanie stopy.

Jakie są zalety masażu powięziowego?

Główną zaletą masażu tego typu jest przyśpieszenie regeneracji mięśni. Bardzo często sukcesywne stosowanie rolowania, może prowadzić nawet do lepszych osiągnięć w konkretnej dyscyplinie. Masaż powięziowy zmniejsza ryzyko powstawania kontuzji, ponieważ sprawia, że mięśnie są elastyczniejsze i odporniejsze na rozmaite urazy. Taki rodzaj masażu może być również formą spokojniejszych ćwiczeń relaksacyjnych. Masaż powięziowy pleców znacznie łagodzi bóle kręgosłupa.

Dodaj komentarz