Medytacja ho’oponopono – o czym mowa?

medytacja

Na przestrzeni kilku lat znacznie wzrosła świadomość korzyści fizycznych i psychicznych, wynikających ze stosowania medytacji. Na świecie istnieje wiele technik uspokajających i regenerujących ciało i umysł, a jedną z nich jest metoda ho’oponopono. Najważniejsze informacje na temat tej metody zostały zawarte w tym artykule.

Czym jest metoda ho’oponopono?

Coraz więcej osób przestaje obwiniać za swój los rządy, sytuację w swoim kraju czy cały świat. Ludzie zaczynają już rozumieć, że stan psychiczny i fizyczny jest nie tylko wynikiem stylu życia, lecz także myśli, znajdujących w głowie. O to, jak zadbać o własne zdrowie doskonale pokazują mieszkańcy Hawajów. Stosuje się tam nie tylko leczenie hipnozą, lecz także niezwykle popularną medytację ho’oponopono.

Nazwa tej metody składa z trzech fraz, które oznaczają np. rozpoczęcie działania, dostatek, dobrobyt, uporządkowanie i uregulowanie. To daje pewny obraz, jaki jest główny cel omawianej metody. To tak naprawdę dobroczynny dla ciała i umysłu rytuał, mający na celu mentalne oczyszczenie, zwłaszcza kiedy wcześniej doszło do sprzeczki z bliskimi.

Obecnie ho’oponopono jest uznawane za metodę leczenia, ponieważ pozwala w skuteczny sposób zwalczyć rosnący gniew, zawiść, a także negatywne myśli wynikające ze stresującego życia.

Jak powstała medytacja ho’oponopono?

Jak się okazuje, omawiana technika w pierwszych latach propagowania nie miała nazwy. Dokumenty historyczne wskazują, że głównym prekursorem tej metody była Morrnaha Nalamaku Simeon, żyjąca w latach 1913-1992. Kobieta ta w ciągu swojego życia sprawiła, że medytacja ho’oponopono stała się znana w Stanach Zjednoczonych, Azji i Zachodniej Europie.

Metoda ta doczekała się modyfikacji, wprowadzonych przez uzdrowicielkę w 1976 roku, aby była ona bardziej dopasowana do tamtych czasów. W czasach świetności Morrnaha Simeon promowała metodę aż w 15 krajach za pomocą prezentacji i wykładów. Zmarła niestety 11 lutego w 1992 roku w Niemczech, gdzie organizowała spotkania nauczające na temat ho’oponopono.

Dodaj komentarz