Na czym polega korekcja blizn?

korekcja blizn

Blizny często są źródłem kompleksów lub przypominają nam o nieprzyjemnych wydarzeniach. Jak więc przebiegać może taki proces, jak korekcja blizn?

Korekcja blizn – gdy chcemy czuć się pewnie w swoim ciele

Choć w większości przypadków nasze ciało posiada naprawdę imponujące możliwości regeneracyjne, nie w każdym przypadku jest to niestety możliwe. Jeżeli na przykład rana sięga głęboko w skórę, czasem nie będzie ona w stanie całkowicie pozbyć się śladu po uszkodzeniu. Wtedy też powstaje blizna, a niektóre z nich dla pewnych osób mogą być źródłami kompleksów czy obniżonej pewności siebie – niezależnie od tego, czy pojawiły się one w wyniku wypadku, ataku czy operacji. To właśnie dlatego często wykonuje się takie działanie, jak korekcja blizn. Z pomocą odpowiednio przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego, możliwe będzie albo zniwelowanie takiej blizny, albo całkowite jej usunięcie. Oczywiście taka operacja musi zostać przeprowadzona w odpowiedni sposób, by sama nie stworzyła dodatkowych, zdecydowanie niemile widzianych blizn.

Jak najczęściej przebiega usuwanie bądź korekcja blizn?

Niezależnie od tego, czy chodzi nam o korekcję blizn czy może o usuwanie znamion w Częstochowie, proces ten zazwyczaj przebiega różnie w zależności od samego typu blizn. Mniejsze blizny można całościowo wyciąć i zszyć je cienką nicią, co nie wywołuje kolejnych uszkodzeń. Co zaś z większymi uszkodzeniami? Jednym ze sposobów jest plastyka Z – stara blizna zostaje wycięta z pomocą nacięć układających się w literę Z, co pozwala ukryć bliznę pod naturalnymi zagięciem skóry. Podobnie działa tak zwana plastyka W, lecz oczywiście to właśnie w taką literę układa się ostatecznie nowa, mniej widoczna i zniwelowana blizna.

Jak znaleźć klinikę, która specjalizuje się w korekcji blizn?

Szukasz opcji na pozbycie się nieprzyjemnych blizn? Warto zajrzeć do Internetu w poszukiwaniu odpowiednich klinik, które zajmują się między innymi korekcją blizn czy usuwaniem znamion. W takich ośrodkach otrzymasz kompleksową i profesjonalną pomoc!

Dodaj komentarz