Pielęgnacja urody bezpieczna dla przebiegu ciąży – na jakie zabiegi może zdecydować się przyszła mama?

Pielęgnacja w ciąży

Kobiety w ciąży mają wiele dylematów dotyczących tego, co im wolno, a czego nie powinny robić. Podobnie jest z zabiegami pielęgnacyjnymi. Przyszłe mamy nie do końca wiedzą, które kurację mogą wykonywać, a z których lepiej zrezygnować ze względu na zdrowie dziecka. Na szczęście profesjonalne gabinety kosmetyczne oferują szeroki wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych dla kobiet w ciąży. Dzięki temu każda przyszła mama będzie mogła czuć się zadbana i wyglądać pięknie.

Działania kosmetyczne w okresie ciąży

W zasadzie każda kobieta lubi dobrze się prezentować, być zadbana i podkreślać swoją urodę. Dotyczy to również pań spodziewających się dziecka. Często jednak wahają się, czy konkretne działania pielęgnacyjne będą bezpieczne dla przebiegu ciąży. Zatem które z tych czynności okażą się odpowiednie?

Zabiegi nawilżające

Skóra w ciąży bywa delikatna, podatna na uszkodzenia, a przede wszystkim często się przesusza. Wszystko przez zmiany hormonalne, które w naturalny sposób zachodzą w ciele ciężarnej kobiety. Dlatego z pewnością warto, aby przyszła mama zadbała o odpowiednie nawilżenie skóry. W tym celu można udać się do specjalisty-kosmetologa i skorzystać z preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Znakomicie w tym przypadku sprawdzą się również kosmetyki ziołowe.

Zabieg oczyszczający pory w skórze

Głębokie oczyszczanie twarzy jest w zasadzie koniecznością u kobiet, które w okresie ciąży mają problemy z ze zmianami trądzikowymi. Jeśli nie poddadzą się stosownym zabiegom, istnieje ryzyko, że dojdzie do infekcji skórnej i stanów zapalnych, zdecydowanie niebezpiecznych dla płodu. W takich okolicznościach również warto skorzystać z usług doświadczonej kosmetyczki, która wykona profesjonalny zabieg i użyje odpowiednich preparatów. Takie środki sprawiają, że usunięcie trądziku jest łatwiejsze, a ponadto zapobiegają jego nawrotom.

Na ten temat przeczytasz również w artykule: Dbanie o urodę w okresie ciąży – jak to robić mądrze?

Z jakich jeszcze zabiegów korzystają przyszłe mamy?

Istnieje niemało kuracji kosmetycznych, które są niewskazane dla kobiet w ciąży. Ale w ofercie profesjonalnego gabinetu kosmetycznego znajdą się również zabiegi wybierane przez przyszłe mamy. Jakie konkretnie?

Mikrodermabrazja diamentowa

Kuracja służy oczyszczaniu skóry. W tym celu używana jest specjalna głowica z nasadą diamentową lub wykonaną z diamentów syntetycznych. Przy jej pomocy z twarzy ścierany jest martwy naskórek. Wpływa to korzystnie na proces regeneracji i odnowy cery. Sprzyja również wyrównywaniu kolorytu skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa w naturalnych warunkach jest zabiegiem, który – choć najczęściej wykonuje się na twarzy – może zostać przeprowadzony także w takich obszarach ciała, jak okolice dekoltu czy pleców.

Oxybrazja

Oxybrazja to popularna nazwa zabiegu mikrodermabrazji wodno-tlenowej. Kuracja wykorzystywana jest w celu złuszczenia martwego naskórka. W tym przypadku pożądane efekty uzyskuje się za sprawą aplikacji strumienia soli fizjologicznej pod ciśnieniem (tlenem hiperbarycznym). To idealny sposób na peeling dla osób mających cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień oraz reakcji alergicznych.

Kobiety w ciąży mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o zabiegi w salonie urody. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo zarówno matki, jak i dziecka. Jednak w dobrym gabinecie kosmetycznym zawsze znajdą się i takie zabiegi pielęgnacyjne, które okażą się bezpieczne, a nawet wskazane dla pań w ciąży. Każda przyszła mama powinna dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, a ponadto pozbywać się trądziku. Jeśli zaś chodzi o konkretne kuracje – bez względu na ich rodzaj i przebieg – konieczny będzie wcześniejszy wywiad, przeprowadzony przez doświadczonego kosmetologa, co zresztą potwierdzają sprawdzone źródła, np. informacje przedstawiające zabiegi kosmetyczne na qcl.pl.

Dodaj komentarz