Pierwsza wizyta u stomatologa. O czym warto pamiętać?

Pierwsza wizyta u dentysty

Regularna wizyta w gabinecie stomatologicznym z dzieckiem zdecydowanie pozwoli na uniknięcie kłopotów oraz umożliwi kompleksowe, skuteczne dbanie o zęby i jamę ustną. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na pierwszą wizytę u stomatologa.

Dbanie o zęby dziecka to obowiązek rodziców lub opiekunów. Dzięki regularnemu dbaniu o zęby, codziennej higienie, odpowiedniej diecie oraz ukształtowaniu u dziecka odpowiednich nawyków będziemy mieli szansę na to, aby w późniejszym okresie nasza pociecha szeroko i szczerze się uśmiechała. Choć oczywiście bardzo ważne jest regularne korzystanie z pomocy stomatolog warszawa to szczególną uwagę należy zwrócić na pierwszą wizytę, która to w głównej mierze rzutuje na to, jak dziecko postrzega gabinet stomatologiczny. W jaki sposób powinna przebiegać pierwsza wizyta u stomatologa i jak się do niej przygotować?

Kiedy udać się z dzieckiem do stomatologa?

Odpowiedź brzmi – jak najwcześniej. Im wcześniej stomatolog będzie miał możliwość skontrolowania stanu zębów i dziąseł tym lepiej. Gabinet stomatologiczny warto odwiedzić wtedy, gdy dziecko będzie miało już pierwsze zęby.

Zobacz także: http://lekarski24.pl/3-podstawowe-zasady-dbania-o-zeby-dzieci/

Najpierw profilaktyka

Im mniej problemów z uzębieniem dziecka jest do rozwiązania, tym lepiej, a przede wszystkim tym bardziej przyjemna i mniej stresująca dla dziecka będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym. Przede wszystkim dziecko od początku powinno być uczone prawidłowego mycia zębów, stosowania płynów do płukania ust, powinno również wiedzieć, co ma negatywny wpływ na zęby.

Ważny komfort dziecka

Komfort psychiczny dziecka to podstawa, aby nie zrazić malca do kontaktu ze stomatologiem w przyszłości. Gabinet stomatologiczny powinien być odpowiednio wyposażony i posiadać jakieś akcesoria dziecięce (zabawki) lub ewentualnie telewizor, na którym dziecko w trakcie zabiegu może oglądać bajki. To zdecydowanie pomoże rozładować stres. W razie wykazania takiej potrzeby dziecko może zabrać ze sobą swoją ulubioną zabawkę lub inny przedmiot, który pomoże mu rozładować napięcie. Rodzic absolutnie nie powinien straszyć dziecka.

Doświadczenie stomatologa

Przed wizytą u stomatologa zdecydowanie warto poszukać gabinetu, który jest przyjazny maluchom oraz takiego, który zatrudnia stomatologów mających doświadczenie w pracy z dziećmi. Warto bowiem pamiętać, że dzieci są zdecydowanie trudnymi, a przede wszystkim wymagającymi innego podejścia pacjentami.

Dodaj komentarz