Słoneczne spotkanie z CAUDALIE

CHROŃ  SWOJĄ SKÓRĘ my ochronimy przyrodę! To hasło towarzyszące najnowszej serii kosmetyków przeciwsłonecznych marki Caudalie. 

„W mojej nowej linii produktów przeciwsłonecznych nie chciałam iść na kompromisy między ochroną skóry, a ochroną przyrody. Pracowaliśmy przez wiele lat, żeby zaoferować produkty przyjemne w użyciu, a zarazem przyjazne naturze”– te słowa kreatorki marki Caudalie Mathilde Thomas – zacytował prowadzący prezentację Dyrektor Rynków Europejskich – Simon Claude.

Na ten wyjątkowy dzień Studio Bajka zamieniło się w gorącą, letnią plażę, gdzie ocean rozbija fale o konary drzew, a złote piaski pełne są białych muszli… Wyjątkowa scenografia oraz odpowiednio dobrane elementy dekoracji ściśle nawiązywały do wiodącego tematu, podkreślając naturalny charakter marki Caudalie, która bardzo aktywnie wspiera odbudowę ekosystemów i walkę z zanieczyszczeniem środowiska.

W swoich nowych formułach linii słonecznej, Caudalie zrezygnowało z filtrów o kontrowersyjnym składzie i zastąpiło je, stworzonym przez siebie, skutecznym systemem filtrującym, niewymuszającym kompromisów między ochroną skóry i ochroną przyrody.

W drodze wnikliwej analizy dopuszczonych w Europie 25 cząstek, firma wyeliminowała filtry chemiczne podejrzewane o powodowanie zaburzeń hormonalnych, tj. oktinoksat i oktokrylen, które uznane są za toksyczne dla środowiska morskiego, gdyż zabijają co roku tysiące koralowców!

W ten sposób wybrano tylko 4 filtry, choć zazwyczaj w produkcie przeciwsłonecznym jest ich od 7 do 9. Te cztery uzupełniające się filtry, stosowane w ilościach mniejszych, niż wynosi średnia rynkowa, zapewniają maksymalną ochronę SPF. Nowe kosmetyki Caudalie są wodoodporne i nie zawierają rozpuszczalnych w wodzie filtrów. Ponadto, są w znacznym stopniu biodegradowalne – co jest konieczne, by chronić środowisko morskie.

Nowa seria przeciwsłoneczna Caudalie to 5 produktów pielęgnacyjnych o nieklejącej, zmysłowej konsystencji oraz pełnych słońca zapachów plumerii,dzięki którym uzyskamy promienną, satynową opaleniznę. Marka uzupełniła swoje produkty 2 ekskluzywnymi składnikami otrzymywanymi z winorośli: wodą winogronową bio i olejem winogronowym zapewniającymi optymalne nawilżenie.

Dodaj komentarz