Zapowiada się bardzo zdrowy 2020 rok – wyniki „Noworocznego Sondażu Pyszne.pl”

Zapowiada się bardzo zdrowy 2020 rok - wyniki „Noworocznego Sondażu Pyszne.pl”

Każdy dzień jest dobry na pozytywne zmiany w życiu, a szczególnie 1 stycznia. „Noworoczny Sondaż Pyszne.pl” pokazuje, że Polacy chętnie podejmują postanowienia. W tym roku aż 93% Polaków chce pozytywnych zmian w swoim życiu. Z jakich obszarów chcielibyśmy czerpać więcej satysfakcji w 2020 roku?

Pierwszy dzień roku to termin bardzo umowny, jednak tuż przed jego nadejściem Polacy lubią spędzać dużo czasu na podsumowaniach, rankingach i planach. Wielu z nas podejmuje postanowienia noworoczne. Na pytanie, czego będą dotyczyły w 2020 roku, odpowiada „Noworoczny Sondaż Pyszne.pl”[1].

  • Daliśmy się porwać modzie na zdrowie. Najpopularniejsze są postanowienia związane z odżywianiem – planuje je aż 60% z nas. 54% chciałoby zdrowiej się odżywiać, a 41% – schudnąć. 30% poważnie myśli o rezygnacji z cukru.
  • Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasze zdrowie. Nic dziwnego, że aż 48% respondentów planuje w 2020 uprawiać więcej sportu. 41% chciałoby poprawić jakość swojego snu, kierując się przysłowiem „sen to zdrowie”.
  • Nie chodzi tylko o ciało, ale także o duszę. Co jeszcze Polacy zamierzają zrobić, aby stać się lepszą wersją siebie? Przede wszystkim 29% respondentów podkreśliło, że chce inwestować w swój rozwój osobisty. 34% ankietowanych zamierza przeczytać więcej książek, a 31% chętnie nauczy się nowego języka lub podszkoli dotychczasowe umiejętności.
  • Work-life balance – przede wszystkim równowaga. 10% badanych chce wprowadzić tę zasadę
    w swoim życiu. 35% osób chce spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, a 16% – częściej być OFFLINE.

Trzymać się postanowień noworocznych już od pierwszego stycznia czy potraktować go jako pierwszy cheat day w roku?  – Oto jest pytanie. Po szaleństwach sylwestrowych naturalne jest, że chcemy odpocząć i wejść w Nowy Rok swobodnym krokiem. Gotowanie i wszystkie związane z nim obowiązki są ostatnim, na co mamy ochotę. Tendencję tę zauważyły restauracje, dla których jest to najbardziej pracowity dzień w roku. Zgodnie z coroczną tradycją, zauważoną przez Pyszne.pl, 1 stycznia 2020 klienci złożą wyraźnie więcej zamówień niż w przeciętny dzień. Mimo dnia ustawowo wolnego od pracy, czynnych będzie około 90% restauracji.

W Nowym Roku można więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zrelaksować się, a przy tym zjeść zdrowy posiłek, wzmacniając siły witalne oraz pogodę ducha. Według „Noworocznego Sondażu Pyszne.pl”, w 2020 roku Polacy zamierzają jeść więcej:

  • Ryb (wybrało je aż 54% respondentów), które są bogate w składniki mineralne, takie jak: potas, fosfor, magnez, żelazo i witaminy A, D, E i K. Tyle dobroci w jednym daniu? W Nowym Roku koniecznie rozważ lekkie sushi.
  • Sałatek (wskazało je 54% ankietowanych) – ale nie te zrobione wyłącznie z sałaty. Eksperymentując ze składnikami, Polacy chętnie wybiorą kasze, nasiona i kiełki.
  • Dań warzywnych, co deklaruje ponad 50%! Chrupiące warzywa z hummusem (16% chce jeść go więcej), idealny przepis na zdrową przekąskę podczas przerw między zajęciami. Buraki, jarmuż, kalarepa i rzepa będą rządzić w 2020 roku. Pyszny kwartet smaku.
  • Zaś na deser w miejsce kalorycznych ciast – sok warzywny lub owocowy – idealna opcja dla 49% respondentów.

Testowanie różnych diet jest jednym z powodów, dla których wiele osób chce wzbogacić swoje menu o produkty bezglutenowe (10%), substytuty mięsa (15%) i produkty bezmleczne (7%).

Zapowiada bardzo zdrowy Twenty Twenty. Jednak niezależnie od tego, czy w pierwszy dzień nowego roku będziemy jeść sałatkę z jarmużu, czy też planujemy zmienić choćby jeden drobny szczegół w naszej diecie – niech postanowienie noworoczne brzmi: „Niech jedzenie zawsze przynosi Ci radość”.


[1] „Noworoczny Sondaż Pyszne.pl”, przeprowadzony w grudniu 2019 na grupie 500 respondentów w przedziale wiekowym 18-65 lat

Dodaj komentarz