Cera mieszana – jak o nią dbać, by zachwycała każdego dnia?

pielegnacja twarzy

Cera mieszana to najczęściej występujący typ cery, na który łączy się skóra sucha oraz tłusta. Aby skutecznie walczyć ze skłonnościami do niedoskonałości i przetłuszczania w strefie T i oraz przeciwdziałać przesuszaniu, łuszczeniu i podrażnieniom w okolicy policzków oraz brody warto dobrać odpowiednie kosmetyki, które pomogą maksymalnie zneutralizować problemy naszej cery. Pojawia się więc pytanie – Jak prawidłowo wybrać pielęgnację do cery mieszanej?

Czym kierować się podczas wyboru pielęgnacji?

Kluczowym elementem w pielęgnacji cery mieszanej jest odpowiednie nawilżanie, a także zabezpieczenie jej przed szkodliwym działaniem środowiska – np. promieniowaniem UV. Mając na uwadze skłonność do podrażnień kosmetyki, których będziemy używać, powinny również być delikatne dla naszej cery, aby ograniczyć ryzyko niepożądanych reakcji skóry.

Dobrym wyborem będą kosmetyki naturalne, których skład zawiera wartościowe dla skóry składniki. Bogaty wybór pielęgnacji znajdziemy na https://planetads.pl/, gdzie wybierać możemy spośród licznych produktów naturalnych i ekologicznych. Kosmetyki naturalne zapewnią naszej skórze bezpieczną pielęgnację, która dodatkowo nie będzie szkodliwa dla naszej planety.

Przepis na pielęgnacje cery mieszanej

  • Oczyszczanie

Pierwszym elementem pielęgnacji cery mieszanej jest oczyszczanie. W tym przypadku warto zastosować dwuetapowe mycie twarzy, gdzie zastosowanie żelu oczyszczającego poprzedzone jest wcześniejszym użyciem olejku myjącego. Wybierając żel oczyszczający powinniśmy mieć na względzie potrzeby naszej skóry. Najlepszym wyborem będą delikatne żele, emulsje lub pianki, które pomogą utrzymać (lub odbudować) prawidłową barierę hydrolipidową.

  • Tonizacja

Użycie toniku po oczyszczeniu twarzy zagwarantuje nam odbudowę prawidłowego pH skóry oraz lepszą wchłanialność kosmetyków. Tonik powinien być na tyle delikatny, aby nie prowadzić do powstawania podrażnień. W przypadku skóry ze skłonnościami do powstawania niedoskonałości dobrym wyborem będą toniki zawierające delikatne kwasy AHA, które zapewnią regulacje wydzielanego sebum oraz zwężenie porów. Jednak jeśli naszej skórze zdecydowanie bliżej do cery suchej, warto postawić na toniki nawilżająco-łagodzące.

  • Serum

Wybierając serum dla naszej cery warto zagłębić się w jego skład. Dla cery mieszanej doskonałym wyborem będą kosmetyki z witaminą B3, kwasem hialuronowym, a także aloesem czy żywokostem lekarskim. Takie połączenie oprócz walki z niedoskonałościami zapewni regenerację i nawilżenie – czyli wszystko czego potrzebuje cera mieszana. Serum godnym polecenia jest SERUM DO CERY MIESZANEJ I TŁUSTEJ – KEEP PURE od BE THE SKY GIRL, które dodatkowo zapewni komfort naszej skórze za sprawą żelowej formuły.

  • Nawilżenie

Ostatnim i kluczowym krokiem w pielęgnacji skóry mieszanej jest prawidłowe nawilżenie. W porannej pielęgnacji nie może zabraknąć kremu z wysokim filtrem UV. Jest to najlepszy sposób by chronić naszą skórę przed niepożądanymi skutkami działania promieniowania słonecznego, takimi jak przedwczesne starzenie się skóry, zmarszczki oraz niedoskonałości. Wieczorna rutyna pielęgnacyjna powinna przewidywać krem, który przez noc ukoi naszą skórę i zredukuje ewentualne podrażnienia czy przesuszenia.

Choć prawidłowa pielęgnacja cery mieszanej może wydawać się skomplikowana i pracochłonna, zdecydowanie warto się na niej skupić. Prawidłowo dobrane kosmetyki oraz sumienność odpłacą nam piękną i świetlistą cerą, którą będziemy mogli cieszyć się każdego dnia.

Dodaj komentarz