Chirurgia stomatologiczna – co wchodzi w jej zakres?

stomatologia

W przypadku problemów z zębami pacjenci zazwyczaj udają się po pomoc do lekarza stomatologa. W niektórych przypadkach konieczna może okazać się jednak wizyta w gabinecie chirurgii stomatologicznej. Co wchodzi w zakres kompetencji chirurga stomatologa?

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurg stomatolog to osoba, która ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym i zdobyła tytuł specjalisty. Lekarze w gabinecie chirurgii stomatologicznej w Łodzi i innych placówkach zajmują się więc dolegliwościami związanymi z zębami oraz jamą ustną.

Do chirurga stomatologa należy zwrócić się m.in. z problemem zatrzymanych ósemek. Pomoc lekarza okazuje się nieoceniona również w przypadku odbudowy zębów, co nierzadko zdarza się w przypadku starszych pacjentów. Często współpracuje on też z innymi specjalistami zajmującymi się np. zakładaniem implantów oraz protez zębowych.

Gabinet chirurgii stomatologicznej – jakie zabiegi oferuje?

Najczęściej do placówek chirurgii stomatologicznej zwracają się pacjenci, którzy mają problem z zatrzymanymi zębami. Szczególnie w przypadku zębów mądrości ból potrafi być naprawdę silny. Z tego względu warto jak najszybciej zdecydować się na usuwanie ósemek w Łodzi lub innym mieście.

Gabinety chirurgii stomatologicznej oferują również usługi z zakresu tomografii komputerowej i RTG zębów. Takie badania można wykonać m.in. w klinice stomatologicznej w Łodzi. Dzięki nim możliwa jest np. ocena stanu kości wyrostka zębodołowego.

Ponadto chirurg stomatolog może podjąć się eliminacji uszkodzonych korzeni zębowych, jeśli zajdzie taka konieczność. Specjalista zajmuje się także usuwaniem zmian w jamie ustnej, leczeniem chorób związanych ze śliniankami, nacinaniem więzadeł i języka (terapia logopedyczna) czy leczeniem ropni i przetok.

Zawsze warto zwrócić się do zaufanej kliniki stomatologicznej w Łodzi bądź innym mieście. Odpowiedni specjalista nie tylko profesjonalnie wykona zabieg, ale i zadba o komfort oraz poczucie bezpieczeństwa pacjenta.

Dodaj komentarz