Dermapen – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

zabieg dermapen

Dermapen to zabieg, który staje się coraz bardziej popularny wśród bywalców gabinetów medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który pozwala na wstrzyknięcie substancji czynnych w głąb skóry. W wyniku tego skóra staje się jędrna, odżywiona i pełna blasku. Jest stosowany zarówno w celach poprawy skóry twarzy, jak w terapii wypadania włosów. Jakie są jego zalety?

Czym jest zabieg dermapen?

Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że w ofercie gabinetów zaczęło pojawiać się wiele rewolucyjnych rozwiązań, których zadaniem jest poprawa wyglądu i redukcja problemów estetycznych. Jednym z takich rewolucyjnych rozwiązań jest dermapen w Katowicach. Do przeprowadzenia zabiegu używa się specjalnego urządzenia, o nazwie dermapen, przypominającego wyglądem długopis. Urządzenie wykorzystywane jest do mikronakłuwania skóry, co powoduje stymulowanie jej do odbudowy włókien kolagenowych. W wyniku powstałych mikrourazów, w głębokich warstwach skóry zachodzą procesy regeneracyjne, co w konsekwencji prowadzi do odbudowy warstw skóry. Staje się ona jędrna, zregenerowana, pozbawiona zmarszczek i przebarwień.

Kiedy należy wykonać zabieg dermapen?

Zarówno dermapen, jak i infuzja tlenowa w Katowicach to zabiegi, które mają swoje wskazania do wykonania. Najczęściej są to pojawiające się zmarszczki, utrata jędrności skóry, blizny potrądzikowe, łysienie czy cellulit i rozstępy. To zabiegi, które wpływają na regenerację skóry. Czasem jeden zabieg wystarcza, by zobaczyć pożądane efekty. Jednak jest to uzależnione od kondycji naskórka.

Dermapen to urządzenie, które posiada 12 igiełek, za pomocą których wprowadzana jest substancja czynna. To przyczynia się do mechanicznej stymulacji, a ta z kolei przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu w skórze. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do lepszego wchłaniania się składników odżywczych i regenerujących. Zabieg powinien być przeprowadzony przez doświadczonego dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Mimo, że zabieg jest mało inwazyjny, opieka profesjonalisty sprawi, że poczujemy się bezpieczni.

Dodaj komentarz