Na czym polega tradycyjny masaż tajski?

masaz tajski

Masaż to zabieg relaksujący, ale również leczniczy. Masaż tajski wywodzi się z ajurwedy i medycyny chińskiej. Jego założeniem jest nie tylko rozluźnienie całego ciała, ale także niwelowanie napięcia, które ma negatywny wpływ na zdrowie. Podczas masażu stosuje się rozmaite techniki, które mają zwiększyć elastyczność i zakres ruchów.

Czym charakteryzuje się masaż tajski?

Masaż tajski to zabieg, wykorzystujący bodźce mechaniczne w postaci chwytów. Dzięki nim możliwe jest rozluźnienie całego ciała i przywrócenie mu elastyczności. Masaż tajski powinien być wykonywany przez osoby doświadczone, na przykład zatrudnione w Tahi Lamai Masaż Tajski. Jest to technika odpowiedniego nacisku na partie ciała, który ma uleczyć ciało i duszę pacjenta. Masaż tajski wywodzi się ze starożytnych Indii. Technika wykonywania masażu tajskiego, niewiele ma wspólnego z masażem klasycznym czy masażem shiatsu. W masażu tajskim, pacjent uczestniczy aktywnie, dzięki czemu terapia przynosi jeszcze lepsze rezultaty.

Rodzaje masażu tajskiego

Tradycyjny masaż tajski w Poznaniu  to jedna z odmian masażu tajskiego, polegająca na przeprowadzeniu masażu na całym ciele. Masaż rozpoczyna się od pępka, a następnie ruchy kieruje się w stronę głowy. Taka kolejność wynika ze stref energetycznych ułożonych w ciele. Według indyjskiej filozofii sensy są skupione na brzuchu i to właśnie od nich należy rozpocząć ich uruchamianie, by pacjent odzyskał energię życiową.

Kolejną odmianą masażu tajskiego jest masaż wykorzystujący stemple. To specjalne, bawełniane sakwy, które są wypełnione ziołami i podgrzewane przed zabiegiem. W zależności od użytej mieszanki ziół, działanie na organizm jest różne. Lawenda działa odprężająco, a eukaliptus oddziałowuje antydepresyjnie i antybakteryjnie. Masaż tajski może być wykonywany także jako połączenie ucisków z jednoczesnym stosowaniem olejków aromatycznych. Jego głównym celem jest poprawienie mechanizmów odpornościowych.

Bardzo popularną odmianą masażu tajskiego jest refleksologia, czyli masaż stóp. Polega na uciskaniu punktów na stopie, które odpowiadają konkretnym narządom wewnętrznym. Według filozofii masażu tajskiego, poprzez masaż stóp można wyleczyć wiele chorób.

Dodaj komentarz