Dlaczego z diety warto eliminować złe nawyki żywieniowe?

dieta

Zdrowa dieta to przede wszystkim taka, której składniki odpowiadają naszemu stylowi życia oraz będą w jak największym stopniu tolerowane przez nasz organizm. Dieta powinna być lekkostrawna, odpowiadać dziennemu zapotrzebowaniu na energię, przynosić radość. Nie bez znaczenia dla efektu końcowego jest również to, aby z własnego życia pozbywać się niedobrych nawyków żywieniowych. Dlaczego jest to takie ważne? Podpowiadamy.

W skali nawet jednego miesiąca spożywamy bardzo często duże ilości pokarmu oraz picia. To, co znajduje się w naszym codziennym menu, ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy, jak funkcjonujemy, jak wyglądamy, jaką kondycją organizmy się cieszymy. Dlatego tak ważne jest to, aby bez żadnego problem móc powiedzieć sobie samemu, że trzymamy się diety, staramy się z dobrym skutkiem spożywać to, co nasz organizm uzna, że jest najbardziej naturalne.

Jednocześnie powinniśmy jak najbardziej zwrócić uwagę na to, że jest druga strona medalu, a mianowicie usuwanie z naszego życia złych nawyków żywieniowych. To niezwykle ważne, aby takie właśnie działanie, szło z dietą w jednej parze.

Co to są złe nawyki żywieniowe?

Nawyk to co, co robimy od dawna – świadomie bądź nie, to działanie, z którym często nie chcemy walczyć, gdyż jesteśmy przekonani, że nie da to dobrych efektów. To samo dotyczy jedzenia. Błędne nawyki żywieniowe to działania, które powodują przyrost wagi, problemy z otyłością, poruszaniem się, cerą, uzębieniem. Do takich nawyków możemy zaliczyć:

– spożywanie jedzenia fast-food, instant, gotowych produktów,
– spożywanie dań mocno solonych lub słodzonych,
– spożywanie produktów smażonych,
– nadmierne picie napoi słodzonych, alkoholu,
– brak zdrowego jedzenia i picia.

Dlaczego warto zrezygnować z takich nałogów?

Głównym oraz najważniejszym powodem jest to, że bardzo źle wpływają na kondycję organizmu. Gdy źle się odżywiamy:

– mamy nadwagę,
– nie mieścimy się w ubrania,
– możemy mieć kompleksy i niższą samoocenę,
– pogorszy nam się kondycja skóry, włosów, paznokci, zębów,
– możemy mieć problemy z niewydolnością serca, cholesterolem, zakrzepicą,
– możemy mieć problem z układem kostno-stawowym.

Na pewno nadwaga i wszystkie rzezy, które wynikają z błędnych nawyków żywieniowych sprawią, że będzie nam się żyło o wiele gorzej. Jeżeli nie wiemy, jaka dieta będzie dla nas odpowiednia, warto skorzystać z pomocy dietetyka.

Dodaj komentarz