Farba blond — kto nie powinien jej wybierać?

wlosy blond

Blond to kolor, który naturalnie występuje u około 20% światowej populacji. Naturalne osoby, które go posiadają, nie zawierają dużej ilości barwnika, jakim jest melanina, przez co ich włosy są jasne. Decydując się na koloryzację w kierunku blondu, warto wiedzieć, że nie każdemu będzie on pasował. Kto powinien go unikać? Sprawdzamy.

Farba blond — dla kogo z pewnością nie jest?

Farba blond oczywiście dedykowana jest wszystkim, którzy mają ochotę na ten unikalny odcień, który obejmuje połączenie brązu oraz bieli. Nie wszyscy jednak ostatecznie będą dobrze w nim wyglądach. Przed koloryzacją zdecydujmy się na określenie naszego typu urody.

Typ urody to zestaw charakterystycznych cech, które bazują na odcieniu naszej skóry. Specjaliści stworzyli 4 podstawowe typy, które określa się jako lato, jesień, zima oraz wiosna. Używa się ich szczególnie w przypadku chęci zmiany dotychczasowego koloru włosów, ponieważ pozwalają na dobranie najlepszego ich odcienia.

Na blond nie powinny decydować się głównie osoby, które posiadają urodę określaną jako wiosna. Oczywiście są pewne wyjątki. Głównie należy zwrócić uwagę na fakt, że ten typ urody bardzo szybko przechwytuje słońce oraz się opala. Trudno więc dopasować jeden, najlepszy rodzaj blondu wiedząc, że nasza skóra z brzoskwiniowej, może stać się złotą.

Blond to kolor, który może również podkreślić niektóre defekty naszej skóry. Co to oznacza w praktyce? Osoby, które mają skłonność do wyprysków, posiadają pieprzyki lub blizny powinny wiedzieć, że jasne odcienie włosów je podkreślą. Taka zasada obejmuje również piegi, które z reguły lubią ciemniejsze odcienie takie jak brąz oraz rudość.

Farba blond — jak wybrać najlepszą?

Farba do włosów brąz oraz blond zawsze powinna być wybierana pod względem składu. Z pewnością chcemy zmienić swój odcień włosów, jednak nie ich kosztem. Unikajmy zatem drażniącego amoniaku, który jest skuteczny, jednak nie niezastąpiony. Wybierzmy więc na przykład monoetyloaminę. MEA nie tylko dobrze wypłukuje pigmenty z naszych łusek, ale również łagodnie działa na skórę głowy nie przesuszając ją.

Farby na bazie blondu warto wybierać również, kierując się odcieniem. Będą to już kolory rozpoczynające się od jasnego brązu dochodzące nawet do bieli. Możliwości mamy wiele — najpopularniejszym i najmodniejszym może okazać się tak zwany beżowy blond łączący zarówno tony chłodne, jak i ciepłe.

Blondu powinny unikać głównie osoby, które posiadają defekty twarzy, które mogłyby zostać podkreślone.

Dodaj komentarz