Soczewki kolorowe dla osób bez wady wzroku

soczewki kolorowe

Szkła kontaktowe głównie kojarzymy jako alternatywę dla okularów korekcyjnych, która ma pomóc w niwelowaniu problemów z ostrością widzenia. Okazuje się jednak, że na rynku dostępne są również modele stworzone z myślą o osobach bez wady wzroku, które pragną wprowadzić poprawki do swojego wizerunku. Mowa o kolorowych soczewkach zerówkach, które w zależności od rodzaju, pozwalają podkreślić naturalną barwę tęczówki czy całkowicie zmienić jej kolor.

Kolorowe szkła kontaktowe – z mocą optyczną i bez

Kolorowe szkła to nic innego jak modele wzbogacone o pigment, którego zadaniem jest modyfikacja koloru czy wyglądu oka. Na rynku znajdziemy soczewki kolorowe w dwóch podstawowych wersjach: korekcyjnej oraz kosmetycznej. Produkty z pierwszej kategorii, oprócz kolorowego pigmentu, posiadają również moc optyczną, która poprawia jakość widzenia. Soczewki kosmetyczne natomiast przeznaczone są wyłącznie dla osób, które mogą pochwalić się „sokolim wzrokiem” i nie potrzebują dodatkowego wsparcia dla oczu, ale jednocześnie pragną „zaszaleć” ze swoim wyglądem w mniej lub bardziej wyrafinowany sposób.

Kolorowe soczewki zerówki – co wybrać?

Kolorowe szkła kontaktowe to nie tylko szansa na bezinwazyjną zmianę koloru oczu w zaledwie kilka sekund, bo modele proponowane przez producentów soczewek pozwalają uzyskać rozmaite efekty wizualne. Dzięki kolorowym soczewkom dla osób bez wad wzroku możemy również podsycić swoją naturalną barwę oka, rozświetlić ją czy wzbogacić tęczówkę o oryginalne wzory. To ostatnie rozwiązanie bardzo często wybierane jest przez osoby poszukujące soczewek na Halloween lub inne imprezy tematyczne, co pozwala dopełnić nietuzinkowy charakter kostiumu. Dzięki kolorowym szkłom kontaktowym dostępnym w różnych wariantach możemy także błyskawicznie zmienić całkowicie wygląd oka, powiększyć je i pogłębić spojrzenie. Możliwości jest wiele, a jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i zmysł estetyczny.

Szkła kolorowe zerówki – jednodniowe czy miesięczne?

Soczewki kolorowe o zerowej mocy optycznej mogą być zarówno okazjonalnym dodatkiem do stylizacji, ale równie dobrze mogą stać się stałym elementem naszego wizerunku. Jeśli noszenie kolorowych szkieł kontaktowych ma mieć charakter sporadyczny, warto sięgnąć po soczewki jednodniowe, które są bardzo łatwe i wygodne w użytkowaniu. Nie wymagają zabiegów czyszczenia czy dezynfekcji, bo zużytą parę soczewek po całym dniu noszenia wystarczy wyrzucić do kosza.

Na drugim biegunie znajdują się soczewki miesięczne, które świetnie sprawdzają się jako rozwiązanie długoterminowe. Soczewki 30-dniowe dostępne na stronie Twoje Soczewki przy codziennym użytkowaniu okazują się bardziej ekonomiczne niż modele jednorazowe, choć nie można zapominać, że konieczna jest dbałość o optymalny poziom ich higieny. Dlatego też przy zakupie kolorowych szkieł kontaktowych warto zaopatrzyć się w płyny i akcesoria do soczewek, dzięki którym uchronimy się przed bolesnymi infekcjami oka.

Odwiedź stronę sklepu Twoje Soczewki, w ofercie którego znajdziesz różnorodne soczewki kontaktowe, każdy rodzaj płynu do ich pielęgnacji i akcesoria soczewkowe, a także bogatą ofertę okularów i na pewno wybierzesz produkty idealne dla Ciebie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz