JAK WALCZYĆ Z EFEKTAMI STARZENIA SIĘ DŁONI?

JAK WALCZYĆ Z EFEKTAMI STARZENIA SIĘ DŁONI?

Powiedzenie „pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci kim jesteś” nie wzięło się znikąd. Dłonie mówią o nas więcej niż mogłoby się wydawać – często mogą zdradzić, jaką pracę wykonujemy na co dzień oraz ile mamy lat. To właśnie na dłoniach najczęściej widać pierwsze objawy starzenia, a my – kobiety – dbamy o skórę na twarzy i szyi, a bardzo często zapominamy właśnie o dłoniach…

Dłonie są narażone na częsty kontakt z wieloma czynnikami drażniącymi. Kurz, pył, zanieczyszczenia środowiska, a nawet dobór niewłaściwego mydła – chociaż mogłoby się wydawać, że to nieistotne szczegóły to mają one ogromne znaczenie!

Jak właściwie dbać o dłonie?

Po pierwsze – odpowiednia pielęgnacja. Krem do rąk powinien być naszym najlepszym przyjacielem – regularne nawilżanie pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w naskórku i pomoże w zachowaniu dobrej kondycji. Nawilżona skóra jest jędrna, promienna, ma ładny kolor. Warto poświęcić pielęgnacji kilkanaście minut dłużej – nałóżcie specjalną maskę lub bardzo grubą warstwę kremu i załóżcie specjalne rękawiczki. Od czasu do czasu, w razie potrzeby, możecie również wykonać delikatny peeling. W kwestii pielęgnacji warto również pamiętać o nakładaniu kremów z filtrem – dłonie są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych tak samo jak reszta ciała, a nawet bardziej!

Po drugie – odpowiednia ochrona. Na dłoniach nie znajdziemy zbyt wielu gruczołów łojowych, a to właśnie one dbają o odpowiednie nawilżenie i ochronę naskórka. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna i łatwo ją podrażnić. Rękawiczki przydadzą się nie tylko na mrozy – te gumowe powinnyśmy zakładać za każdym razem, gdy mamy kontakt z różnego rodzaju detergentami (w szczególności tymi do sprzątania).

Gdy dłonie wysyłają sygnał „SOS” postaw na zabiegi TOP of the TOP!

Czasami nawet pomimo odpowiedniej pielęgnacji i ochrony dłonie nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chciały. Jeżeli skóra potrzebuje dodatkowej dawki nawilżenia lub pojawiły się niepożądane oznaki starzenia – z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Oto kilka zabiegów, które doskonale sprawdzą się w kwestii regeneracji skóry dłoni:

  • Laser frakcyjny – Icon Max G

Mechanizm działania lasera Icon Max G opiera się na emisji wiązki światła pochłanianej przez hemoglobiny w krwi rozszerzonych naczyń krwionośnych lub pigment obecny w przebarwieniach. Energia świetlna zostaje zamieniona w tkankach na energię cieplną co powoduje obkurczenie rozszerzonych naczyń lub złuszczenie plam barwnikowych. Terapia skutecznie zregeneruje skórę dłoni, zlikwiduje widoczne na niej plamy i przebarwienia.

  • Laser DyeVL

DyeVL to skuteczna walka z przebarwieniami i powierzchownymi zmianami skóry takimi jak plamki oraz wszelkiego rodzaju zmiany naczyniowe. Urządzenie łączy działanie lasera, światła i ultradźwięków. Łagodzi także objawy fotostarzenia się skóry, przywraca jędrność i likwiduje widoczne przebarwienia.

  • ClearLift

Laserowy zabieg ClearLift jest polecany w przypadku skóry dłoni wymagającej dogłębnej regeneracji, ujędrnienia i natychmiastowego odmłodzenia. Wyjątkową cechą zabiegu jest frakcyjna technika działania, która nie powoduje ablacji skóry. Dzięki zastosowaniu tej technologii, możliwa staje się likwidacja zmarszczek, czy odnowa zmęczonej skóry, a także odbudowa włókien kolagenowych. Po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

  • Radiesse

Radiesse to zabieg, za pomocą którego można skutecznie i na długo usunąć zmarszczki, wypełnić zapadnięcia, bruzdy i nierówności skóry. Jego specjalnie skonstruowany skład (preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia) pozwala na natychmiastowe wyrównanie struktury skóry, a także na utrzymanie tych efektów przez długi czas. Zabieg Radiesse to skuteczny sposób redukcji zmarszczek i utraty jędrności skóry.

  • Crystalys

Crystalys to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia służący do poprawy objętości skóry. Jego działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza on zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry, co daje długotrwały i naturalny efekt. Ten widoczny jest od razu – obszary są wypełnione i podniesione.

  • Komórki macierzyste CGF

Zabieg terapii komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF znajduje zastosowanie w profilaktyce przeciwstarzeniowej – jest polecany jako doskonała rewitalizacja skóry twarzy, szyi, rąk oraz dekoltu. Dzięki zabiegowi komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF, skóra staje się elastyczna, gładka, zyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność. To wszystko za sprawą tego, że zabieg zmusza ją do samoregeneracji.

Dodaj komentarz