Przedłużanie włosów, hair tattoo, botoks na włosy i koloryzacja, czyli co powinien umieć nowoczesny fryzjer

pielegnacja wlosow

Klienci są coraz bardziej wymagający i bardzo dobrze, co oznacza, że aby utrzymać klientów trzeba oferować najwyższą jakość usług i tutaj nie można iść na żadne kompromisy. Na zadowolenie klienta wpływa wiele czynników, a są to choćby jakość usług, podejście i niewindowana cena. Ale, konkurencja jest ogromna, dlatego też warto zastanowić się, co powinien umieć nowoczesny fryzjer. Oto nasze propozycje.

Przedłużanie włosów – zawsze i wszędzie modne będzie

Chyba nie zaskoczymy Was stwierdzeniem, że przedłużanie włosów czy ich zagęszczanie jest modne i jest to jedna z tych mód, która raczej nie przeminie. Ale jednocześnie zmieniają się metody i obecnie dąży się do najbardziej naturalnego efektu, a przy tym olbrzymiej trwałości. Zatem każdy fryzjer powinien zainwestować w szkolenia z przedłużania włosów. Dzięki nim może poznać najnowsze metody, ale i dokształcić się oraz ulepszyć swoje umiejętności. W końcu coraz więcej klientek nie decyduje się tylko na laserowe przedłużanie włosów, ale i chce przedłużyć włosy metodą japońską. Świetnym wyborem jest też TAPE ON AND OFF inaczej nazywana metodą kanapkową. Dzięki niej szybko i łatwo można zarówno przedłużyć włosy, jak i je zagęścić. W tym przypadku wkleja się we włosy pasma o szerokości około 4 cm. Zakończone są one obustronnie transparentnymi silikonowymi taśmami, dzięki temu są niewidoczne. Jak zauważyliście jest naprawdę wiele możliwości i dlatego też warto poznać nowości w dziedzinie przedłużania włosów. Szkolenie wydaje się więc obowiązkowe, szczególnie gdy chce się nadążyć za potrzebami rynku.

Hair tattoo – dobry wybór dla odważnych klientów i niezbędna usługa w Twoim salonie

Obecnie lubimy się wyróżniać, a więc nie chcemy być traktowani przez pryzmat grupy, lecz indywidualnie. Stąd też nawet poprzez fryzury niektórzy z nas chcą pokazać swoje „ja”. Stąd też w usługach salonu fryzjerskiego powinna znaleźć możliwość wykonania hair tattoo, czyli tatuażu włosów. To nic innego jak wycięcie włosów w danym miejscu, a następnie w tej części wygolenie ulubionego wzoru. Efekt może być naprawdę świetny, ale pod warunkiem, że taką usługę potrafi się wykonać w pełni profesjonalnie. I również w tym przypadku warto wybrać się na właściwe szkolenia, bo o ile wycięcie błyskawic czy strzałek nie jest trudne, tak klienci mogą zażyczyć sobie zdecydowanie trudniejszy wzór.

Botoks na…włosy

Zazwyczaj botoks kojarzył nam się ze wstrzykiwaniem preparatów zawierających toksynę botulinową w poszczególne partie twarzy, aby pozbyć się zmarszczek i odmłodzić się. Ale botoks niejedno ma imię, bo jest jeszcze botoks na włosy, który notabene nie ma nic wspólnego z toksyną botulinową. Otóż dzięki wykonaniu zabiegu pielęgnacyjnego na włosy stają się one miększe, bardziej odżywione i przede wszystkim zdrowsze, bo musicie wiedzieć, że taki zabieg sprawdzi się nawet w przypadku bardzo suchych czy zniszczonych włosów, a wręcz jest im polecany. Botoks odbudowuje włosy za sprawą substancji odżywczych, które uzupełniają ubytki pojawiające się między korą, a otoczką włosa. Bardzo często składnikami takiego botoksu jest kolagen, ale i kwas hialuronowy czy jagody acai.

Koloryzacja – nowe metody i dobre efekty

Obecnie klientki lubią często przechodzić metamorfozy, a więc w ciągu kilku miesięcy zmieniają kolor włosów z ciemnych na bardzo jasny. Ale to nie wszystko, bo dodatkowo wymagają zastosowania najnowocześniejszych metod i stylów koloryzacji, choćby sombre czy wykonania koloru lodowego z refleksami, a to wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Stąd nie wystarczy już tylko zafarbowanie włosów na jeden kolor, ale i wykonania na nich subtelnych refleksji, a przy tym chłodnych odcieni. Stąd i w tej dziedzinie trzeba cały czas powiększać swoje umiejętności, ale i śledzić aktualne trendy, bo tylko salony fryzjerskie, które oferują nowoczesne metody utrzymają się na rynku, wszak klientów nie zadowala już pierwsze lepsza usługa, lecz wszystko ma być idealnie.

Oczywiście pamiętajcie też, że powinniście dysponować dużą wiedzą, z zakresu kosmetyków do włosów, tak, abyście potrafili doradzić klientom, jaki szampon i odżywka będą dla ich włosów najlepsze.

Dodaj komentarz