Jak zadbać o prawidłowe ciśnienie?

dolegliwosci

Niewłaściwy poziom ciśnienia krwi dotyczy większej części społeczeństwa, zarówno niedociśnienia, jak i nadciśnienie jest niebezpieczne dla zdrowia. Jedną i drugą przypadłość trzeba leczyć, a jeśli się jeszcze nie pojawiły, trzeba ten stan utrzymać jak najdłużej. O regularnych badaniach mówi się bardzo dużo, ponieważ są one podstawowymi elementami profilaktyki. Do szpitali trafia wielu ludzi, którzy zbagatelizowali objawy, aż w końcu trafili pod opiekę lekarzy.

Jak zapobiegać nadciśnieniu?

Nadciśnienie jest bardzo groźne dla każdego organizmu, źródłem wiedzy na ten temat może być artykuł zamieszczony na stronie https://wybierz-zdrowie.pl. Zgodnie z powszechnie dostępną wiedzą są zasady, których przestrzeganie może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na nadciśnienie. Pierwszą z nich jest stosowanie odpowiedniej diety, należy tak dobierać produkty spożywcze, aby nie pojawiła się otyłość brzuszna, podczas której cały nadprogramowy tłuszcz odkłada się w okolicach klatki piersiowej i brzucha. W przypadku kobiet częściej mówi się natomiast o otyłości koncentrującej się w udach i biodrach. W diecie zapobiegającej wystąpienia nieprawidłowości w zakresie ciśnienia powinny znaleźć się produkty pełnoziarniste, makarony, warzywa, owoce, ryby morskie oraz chude mięso, a także tłuszcze roślinne. Zalecane jest spożywanie posiłków regularnie i często, mniejsze porcje, należy unikać efektu przejedzenia, wtedy nie magazynuje się zbędnej tkanki tłuszczowej. W posiłkach nie powinno brakować witamin antyoksydacyjnych – A, C, E. Nie ma ponadto mowy o żadnych nałogach: papierosach, czy alkoholu, powinno się również unikać picia czarnej kawy.

dolegliwosci

Przepis na prawidłowe ciśnienie

Pozostające w normie ciśnienie cieszy każdego, poza zdrowym odżywianiem się, rezygnacją z nałogów i regularnością posiłków powinno się zadbać o ruch. Najwięcej przynosi ten na świeżym powietrzu, ale nie jest to warunek konieczny. W każdym razie serce potrzebuje regularności treningów, nawet zwykły spacer jest za taki uznawany, jeszcze lepiej, gdy dołączy do tego jazda na rowerze. Każdy wysiłek fizyczny jest mile widziany, gdyż jest odpowiedzialny za regulowanie przepływu krwi i dotlenia wszystkie tkanki w organizmie. Jeżeli tylko lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań, warto zażywać aktywności w różnych postaciach, oczywiście biorąc pod uwagę aktualną kondycję i wydolność. Nie można robić nic, na co nie ma się wystarczająco siły, efekt będzie wtedy odwrotny. Bardzo modny w ostatnim czasie jest nordic walking, to rodzaj energicznego spaceru, podczas którego wspomagamy się specjalnymi kijkami. Z tej formy aktywności bardzo często korzystają seniorzy, dzięki temu utrzymują oni swoje serce w możliwie najlepszej kondycji. O tym, jak ważny jest ruch świadczą artykuły na stronie https://wybierz-zdrowie.pl, tak naprawdę jest on dobry na wszystkie dolegliwości – zarówno natury fizycznej, jak i psychologicznej. Należy jedynie pamiętać, że najważniejszą zasadą utrzymania dobrego poziomu ciśnienia jest jego regularne badanie.

Dodaj komentarz