Optyk – jak wybrać najlepszego?

Praca zdalna stała się w ostatnim czasie bardzo modna. Cierpią na tym niestety oczy, które przez wielogodzinne wpatrywanie się w ekran mogą być przesuszone. Wzrok może się pogorszyć, jednak gdy zadba się o dobrego optyka można szybko i łatwy sposób zadbać o jakość widzenia. Jak wybrać najlepszego optyka?

Dobry optyk to podstawa

Każdy klient ma swoje indywidualne potrzeby i upodobania, dlatego tak istotne jest odpowiednie dobranie soczewek czy okularów korekcyjnych. Zły wybór może przejawiać się nie tylko w pogorszonym widzeniu, lecz w skrajnych przypadkach nawet bólami głowy. Oprawki okularów, które nie leżą komfortowo na uszach czy nosie mogą powodować duży dyskomfort. Powinno się je dobierać także do kształtu twarzy, dlatego warto jest zapisać się na badanie wzroku w Poznaniu i sprawdzić, od czego trzeba będzie zacząć.

Optometrysta a okulista

Zanim przejdzie się do etapu zamawiania okularów, dobrze jest wykonać badanie wzroku. Coraz częściej w większości salonów pojawiają się optometryści, którzy przeprowadzają pacjenta przez każdy etap sprawdzenia jakości i ostrości widzenia. W przeciwieństwie do okulisty, optometrysta nie posiada uprawnień do leczenia, może on jednak przeprowadzić takie pomiary i rozpoznać dalsze etapy pracy nad daną wadą wzroku. Ich praca jest coraz bardziej doceniana i coraz więcej pacjentów kieruje swoje kroki właśnie do optometrystów.

Czy optyk posiada odpowiednie wykształcenie?

Gdy pacjent przejdzie już przez etap badań i wraz z lekarzem ustali plan leczenia, optyk może przystąpić do wykonania okularów. Aby to zrobić, optycy muszą mieć odpowiednią wiedzę oraz kompetencje. Znają podstawy anatomii narządu wzroku, więc są w stanie precyzyjnie przygotować konkretne soczewki do indywidualnych potrzeb. Zanim dokona się wyboru salonu, dobrze jest sprawdzić, czy usługi w nim prowadzone są oferowane przez osoby po studiach.

W zależności od preferencji z usług optyków można skorzystać w małych salonach, jak i w sieciówkach. Prowadzone są również salony optyczne online, które skracają proces leczenia do koniecznego minimum. Za pośrednictwem strony internetowej soczewki kontaktowe czy płyny do nich można zamówić o wiele szybciej i sprawniej.

Dodaj komentarz