Która opcja kredytowa będzie najlepsza?

kredyt

Który kredyt będzie lepszy? Kredyt odnawialny a może kredyt gotówkowy? Jeżeli zależy nam na gotówce w danym momencie, korzystny będzie kredyt odnawialny, natomiast jeżeli zależy nam na większej kwocie, to w grę wchodzi kredyt gotówkowy. Jaka jest różnica między jednym a drugim? Który będzie bardziej opłacalny? Postaramy się to objaśnić.

Kiedy potrzebujemy kredytu?

Są momenty, gdzie potrzebujemy zastrzyku gotówki. Wyjazd na wakacje, nagła choroba lub nieoczekiwana awaria samochodu – są to wyjątkowe sytuacje, w których przyda się dodatkowa suma. Uzyskanie kredytu wiąże się z dłuższą chwilą oczekiwania przez wzgląd na konieczność przejścia procesu kredytowego. O wiele łatwiej w tej sytuacji będzie nam, gdy podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego, lecz gdy gotówka potrzebna jest na już, to warto rozważyć wzięcie kredytu odnawialnego.

Czym różni się kredyt gotówkowy od odnawialnego?

Najpopularniejszym i podstawowym produktem jest kredyt gotówkowy. Zasada pożyczania jest bardzo prosta. Pieniądze pożyczane są na dowolny cel na wniosek kredytobiorcy. Pamiętajmy jednak, że aby uzyskać taki kredyt, musimy posiadać wysoką zdolność kredytową i dobrą historię kredytową.

Kredyt odnawialny często nazywany jest limitem na koncie osobistym, limitem odnawialnym lub linią kredytową. Podobnie jak do kredytu gotówkowego, kredyt odnawialny jest udzielany na dowolny cel. Możemy dzięki niemu zrealizować nasze plany czy uregulować nasze zobowiązania, na które brakuje nam środków.

Kredyty odnawialne udzielane są w krótkim czasie i bywają dużo tańsze niż kredyty gotówkowe. Zaletą kredytu odnawialnego jest szybkość jego otrzymania, bowiem bank, na podstawie wpływów na konto, jest w stanie zdecydować o zaakceptowaniu lub odrzuceniu naszego wniosku. Natomiast na decyzję odnośnie kredytu gotówkowego zazwyczaj czekamy na decyzję banku kilka dni. Wiele przydatnych informacji na ten temat można znaleźć także tutaj https://portalpodatnika.pl/kredyt-odnawialny-czy-gotowkowy/.

Który kredyt wybrać?

Jeżeli potrzebujemy większej kwoty, lepszą decyzją może okazać się zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Ostateczna kwota, na jaką możemy liczyć, zostanie oszacowana na podstawie naszych wpływów na konto, a także naszej zdolności kredytowej.  W tym przypadku powinniśmy mieć na uwadze, iż kredyt będzie wysoko oprocentowany i musimy spłacać go w wyznaczonych terminach.

Zgoła inaczej jest przy kredycie odnawialnym. Jego spłaty zazwyczaj są bardzo elastyczne; ta opcja sprawdzi się, gdy nie potrzebujemy wysokiej sumy pieniędzy. Kredyt odnawialny zazwyczaj pożyczany jest przez bank w niskich kwotach, ale dostajemy możliwość skorzystania z niego kilkukrotnie, ponieważ okres spłaty całości kredytu wyznaczony jest na nie dłużej niż rok.

Decyzja o tym, który kredyt będzie dla nas lepszy, to ocena indywidualna każdego z nas. W końcu to my wiemy najlepiej, ile potrzebujemy i na co przeznaczymy środki finansowe. Kredyt odnawialny może być wykorzystany w dowolny sposób, choć limit kredytowy jest znacznie niższy niż w przy kredycie gotówkom. Pamiętajmy, że życie z kredytem odnawialnym wymaga samodyscypliny, jeśli więc nie potrafimy sobie jej narzucić, lepiej skorzystać z kredytu gotówkowego, by nie zaplątać się w spiralę dłużniczą.

Dodaj komentarz