Olejek do brody – jaki wybrać? Jak właściwie pielęgnować brodę?

pielegnowanie brody

Jeszcze kilka lat temu panowie traktowali swoje brody “po macoszemu”. Były bo były, ale nikt nie myślał o tym, by jakoś szczególnie o nie dbać. Obecnie sytuacja uległa radykalnej zmianie. Panowie zaczęli przywiązywać większą wagę do swojego wyglądu, a co za tym idzie – zaczęli dbać o brody i generalnie zarost. Na rynku pojawiły się profesjonalne salony barberskie, a także kosmetyki dedykowane pielęgnacji zarostu. Ale wybór jest tak duży, że można się pogubić. Wosk, olejek do brody, balsam, preparat na porost. Jak więc zadbać o brodę dobrze i skutecznie?

Olejek do brody, wosk, a może balsam? Co będzie najlepsze?

Rynek produktów dedykowanych panom jest teraz ogromny. Także wśród tych przeznaczonych do pielęgnacji brody jest w czym wybierać. Najpopularniejszym z nich jest zdecydowanie olejek do brody. Olejki do brody to specjalistyczne produkty, które zawierają skoncentrowane składniki aktywne wspomagające pielęgnację zarostu. Nawilżają, wzmacniają, pobudzają wzrost. Włoski brody zagęszczają się, a ich kolor nabiera głębi. Oprócz tego, że pozytywnie wpływają na sam zarost to pielęgnują także skórę pod zarostem. Efekt stosowania olejku do brody jest bardzo szybko widoczny. Poprawia się zarówno stan brody, jak i skóry.  Wybór olejków do brody jest bardzo szeroki. Warto popatrzeć co jest aktualnie w sklepach, przetestować i wybrać coś dla siebie. Takie olejki kupić można w sklepach barberskich, bezpośrednio u barberów lub zamówić online. Zwróć uwagę na skład takich olejków. Najlepsze są te bazujące na olejach naturalnych takich jak np. olejek migdałowy, olejek z pestek winogron czy olej ze słodkich migdałów. Oczywiście samo posiadanie olejku nie wystarczy. Trzeba jeszcze wiedzieć jak go poprawnie używać, by faktycznie działał.

Pielęgnacja brody – rób to dobrze

Zakup wysokiej jakości olejku do brody to połowa sukcesu. Druga połowa to jego odpowiednie stosowanie. Pielęgnacja brody to stosunkowo prosta czynność, ale musi być wykonana dokładnie. No i systematyka – ona również jest szalenia ważna. Jeśli wybór olejku masz za sobą, pora przejść do właściwej pielęgnacji. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim zacznij od oczyszczenia brody – włosków i skóry. Możesz użyć zwykłego mydła, ale są na rynku specjalistyczne szampony, które nie wysuszają skóry i wstępnie pielęgnują zarost. Osusz brodę ręcznikiem bardzo dokładnie. Nałóż na dłonie kilka kropel olejku do brody, delikatnie je rozetrzyj, a następnie wmasuj w skórę i zarost. 

Jak widać pielęgnacja brody i stosowanie olejków do brody nie jest skomplikowane. Cały zabieg trwa kilka minut i nie wymaga szczególnych umiejętności. Jeśli będziesz go powtarzał codziennie to szybko zobaczysz efekty. 

Dodaj komentarz