Podpaski po porodzie – jakie wybrać?

podpaski higieniczne

Wybór odpowiednich podpasek na okres poporodowy będzie miał duży wpływ na samopoczucie świeżo upieczonej mamy. Warto jest poszukać takich produktów, które zapewnią komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Jakie więc podpaski powinno się wybrać?

Odpowiednie podpaski poporodowe

Najlepsze podpaski poporodowe to takie, które będą bardzo chłonne. Połóg to okres, gdy krwawienia są obfite i nieregularne. Dawniej kobiety musiały używać bardzo grubych, niewygodnych podpasek, bo tylko takie były dostępne na rynku. Dzisiaj jednak sytuacja się zmieniła. Producenci artykułów higienicznych dokładają wszelkich starań, żeby produkty dla młodych mam były komfortowe i pomogły łatwiej znieść ten trudny dla ich organizmu czas. Dzisiaj odpowiednia chłonność podpasek nie musi oznaczać grubej podpaski. Wręcz przeciwnie. Wykorzystanie dobrej jakości materiałów, w 100% naturalnych sprawia, że podpaski są wystarczająco chłonne, a jednocześnie wygodne.

Podpaski po porodzie mają być przede wszystkim bezpieczne dla kobiecych miejsc intymnych. Wykonanie z naturalnych materiałów jest swego rodzaju gwarancją, że młoda mama nie będzie musiała odczuwać dodatkowych nieprzyjemności związanych z ich używaniem. Bawełna organiczna sprawia, że zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, a skóra może oddychać. Dzięki temu nie ma możliwości, aby powstała przestrzeń dla rozwoju bakterii czy drobnoustrojów. A to korzystnie wpłynie na szybszą regenerację.

Zdrowie jest najważniejsze

Uwaga młodej mamy skupiona jest głównie na maleństwie. Warto jednak, żeby wcześniej, jeszcze na etapie przygotowań do porodu pomyślała o sobie. Dobrze dobrane artykuły higieniczne pozwolą jej przetrwać niełatwy okres połogu, a jednocześnie pomogą przyspieszyć regenerowanie się organizmu. Bawełniane podpaski poporodowe są na tyle komfortowe i wygodne, że nosząc je, kobieta może normalnie funkcjonować i w swoim tempie wracać do pełni sił. Stosowanie organicznych podpasek w okresie poporodowym niweluje ryzyko powstawania podrażnień, zakażeń czy reakcji alergicznych. Są one całkowicie neutralne, a dzięki temu bezpieczne dla kobiecych miejsc intymnych.

Dodatkowo jest to najlepszy wybór, jeżeli chodzi o ochronę środowiska. Podpaski organiczne są całkowicie biodegradowalne. Potrzebują zaledwie kilku miesięcy, żeby ulec całkowitemu rozkładowi.

Dodaj komentarz