Soczewki kontaktowe – jak dobrać odpowiednie?

choroba oczu

Coraz więcej osób rezygnuje z okularów, jednocześnie zastępując je nowoczesnymi soczewkami kontaktowymi. Są one rozwiązaniem wygodnym, bezpiecznym, komfortowym, pozwalającym na swobodniejsze poruszanie się. W niektórych przypadkach zastosowanie soczewek kontaktowych i rezygnacja z okularów, poprawiają estetykę twarzy. Jak dobrać soczewki? Warto udać się do dobrego optyka.

Dobór soczewek kontaktowych

Wzrok to nasz podstawowy zmysł, którym poznajemy świat. Dzięki niemu możemy się nie tylko normalnie poruszać i komunikować, ale uczyć się, studiować, pracować, realizować własne pasje. Brak problemów ze wzrokiem to możliwość normalnego funkcjonowania.

Jednocześnie możemy oczywiście cierpieć na różnego rodzaju wady wzroku, w tym krótkowzroczność. Rozwiązaniem jest noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Te drugie są dla wielu z nas wygodniejsze i bardziej praktyczne.

Dobór soczewek kontaktowych jest niezwykle ważny. Zajmuje się nim optyk, po wykonaniu kompleksowego badania wzroku, które określi rodzaj problemu i jego skalę.

Doświadczony optyk pomoże wybrać najlepsze rozwiązania

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze soczewki kontaktowe są odpowiednio dobrane, wyboru nie powinniśmy dokonywać samemu. Optyk zrobi to w sposób prawidłowy, a to przełoży się na nasze komfort i bezpieczeństwo.

Dobór soczewek kontaktowych obejmuje:

– wywiad medyczny pod kątem soczewek,
– badanie refrakcji,
– badanie lampą szczelinową,
– sprawdzenie ostrości wzroku,
– keratometrię,
– ocenę dopasowania soczewek, sprawdzenie reakcji oczu,
– naukę zakładania i zdejmowania soczewek,
– kompleksowe doradztwo na temat pielęgnacji.

Współpraca z doświadczonym optykiem, wykonanie badania wzroku, dobór soczewek kontaktowych, jak również nauka ich użytkowania mają ogromny wpływ na to, że będziemy z nich zadowoleni, nie będziemy mieli również żadnych problemów z użytkowaniem.

Soczewki kontaktowe mają duży potencjał i są niezwykle wygodne, niemniej jednak muszą być prawidłowo dobrane.

Dodaj komentarz