Protetyk – kiedy trzeba zwrócić się do niego o pomoc?

pomoc protetyka

Protetyka to specjalizacja stomatologiczna, która zajmuje się specyficznymi problemami z uzębieniem. Protetyk to osoba, która zajmuje się uzupełnieniem braków w uzębieniu. To lekarz, którego rzadko odwiedzamy. Jednak są przypadki, w których musimy skorzystać z jego usług niemal natychmiast.

Kim jest protetyk?

Protetyka jest gałęzią stomatologii. Nie zajmuje się ona jednak leczeniem zębów. Protetyk w Zabrzu to osoba, która zajmuje się problemami w jamie ustnej, gdy na wizytę u dentysty jest już za późno. Braki w uzębieniu, bo tym głównie zajmuje się protetyk, powstają z różnych przyczyn. Może to być wypadek, choroba, ale przede wszystkim wiek. Z usług protetyk korzystają głównie osoby starsze, ale także i młodsi, zwłaszcza gdy dojdzie do straty zęba. W gabinecie protetyka można uzupełnić braki jednego zęba lub kilku. Można wstawić ząb lub odbudować złamany. Protetyk przygotowuje również korony, mosty, implanty zębowe, a także całe protezy – stałe i ruchome. 

Kiedy należy udać się do protetyka?

Protetyka nie odwiedzamy często. Jednak wizytę u lekarza o tej specjalności, powinny rozważyć wszystkie osoby, którym zależy na pięknym uśmiechu. Braki w uzębieniu mogą skutecznie obniżać poczucie własnej wartości. Zanim jednak protetyk podejmie decyzję o sposobie uzupełnienie braków, konieczne jest wykonanie RTG zębów w Zabrzu. Pozwoli to na ocenę stanu pozostałych zębów. 

Wizyta u protetyka to konieczność, jeśli pojawiają się braki w jamie ustnej. Brak jednego lub kilku z nich jest wysoce niekomfortowy. To nie tylko mało estetyczny widok, ale również problemy dla układu trawiennego. To również powód do powstawania szpar między zębami czy wykrzywiania się zębów, czy osłabienie stawów skroniowo-żuchwowych. Protetyk w zależności od potrzeb wykona odpowiednią protezę, koronę lub mosty. Może również wczepić implant, na którym odbuduje utraconego zęba. 

Do protetyka należy się zgłaszać w ramach potrzeb, jednak nie warto z tym zwlekać. Czasem brak jednego zęba może przysporzyć spore problemy zdrowotne. 

Dodaj komentarz